Нікополь пам’ятає про закатованих жертв політичних репресій

Нікополь пам’ятає про закатованих жертв політичних репресій...

З метою вшанування пам'яті жертв політичних репресій, відродження національної пам'яті та утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства, третя неділя травня в Україні стала пам’ятним днем.

21 травня в Нікополі також вшанували жертв політичних репресій.

У далекі 1917-1953 роки безпідставно мільйони людей стали «ворогами народу». На їх долю випали голодомори, депортації, репресії… Обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни були приречені на тортури та голодну смерть у таборах чи на засланні.

Найбільш масовими знищення були під час 1930-х - початку 1940-х років. У цей період було репресовано понад 6 мільйонів людей, в Нікополі ця цифра сягнула майже 5 тисяч чоловік, більшість з яких були розстріляні…Ці страшні сторінки нашої історії навіки залишаться болючою раною для українського народу.

Під час мітингу-реквієму представники міської влади, громадських і політичних організацій, духовенство міста та очевидці тих страшних подій поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій і хвилиною мовчання та молитвою вшанували всіх невинно закатованих.

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читать предыдущую

Нікопольці взяли участь у форумі громадських проектів

Читать следущую

Нікопольські баскетболісти - срібні призери фіналу ВЮБЛ

Каталог предприятий Никополя

+ Добавить предприятие