НБУ оголосив про зняття обмежень на валютному ринку

НБУ оголосив про зняття обмежень на валютному ринку

Національний банк України оголосив про зняття трьох адміністративних обмежень на валютному ринку. Про це йдеться у повідомленні регулятора у вівторок, 30 травня.

НБУ скасував заборону на купівлю іноземної валюти у разі наявності у клієнта власних коштів на рахунках у сумі, що перевищує 100 тис. доларів США в еквіваленті.

Окрім того, знімаються обмеження для фізичних осіб на переказ коштів за межі України для неторгівельних операцій (раніше вони були обмежені сумою до 150 тис. грн на місяць).

Також банкам буде дозволено здійснювати операції з обміну іноземної валюти без обмежень щодо групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів як на міжбанківському, так і на міжнародному валютному ринку.

Скасування обмеження для фізичних осіб на переказ коштів за межі України для неторгівельних операцій набуває чинності 12 червня 2017 року. Решта змін - з 31 травня 2017 року.

Регулятор зазначив, що послаблення обмежень стало можливим стало можливим завдяки тривалій сприятливій ситуації на валютному ринку і збалансованості інфляційних ризиків.

«Зняття вказаних обмежень дозволить банкам та їх клієнтам гнучкіше керувати власною ліквідністю і позитивно вплине на регулювання валютної позиції банків», - йдеться у повідомленні.

Разом із тим, Нацбанк вирішив зберегти дію вимоги про обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті з-за кордону на користь юридичних осіб на рівні 50%.

Джерело https://tsn.ua

Читати попередню

В Украине осталось только 90 банко

Читать наступну

Сколько денег нужно иметь при себе для поездок в ЕС

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство