Не втомлюємося жити

Не втомлюємося жити

Дитина – найцінніший скарб у нашому житті. Пройде не одне тисячоліття, поки людство зрозуміє цю істину, і пройде не одне тисячоліття, поки людство, нарешті, прийме закони, які оберігатимуть дитину.

Діти мають особливе право на піклування та до­помогу з боку держави. Але, на жаль, життя, здо­ров’я, навчання, щастя дітей усього світу недос­татньо захищені. Сьогодні 250 мільйонів дітей живе за рахунок важкої праці, жебрацтва, пограбувань. 30 мільйонів не можуть навчатися і кожен рік від хвороб поми­рає 5 мільйонів неповнолітніх. Поширюється торгівля ними. Дітей, від яких відмовилися батьки, використовують для пересадки органів.
Немає події в дитячому житті, повз яку ми, до­рослі, мали б право пройти байдуже. Бо дитина – це вічна музика і слухати її потрібно вміти, а дитинство – найважливіший період у житті лю­дини. В цей час вона формується фізично, психічно, інтелектуально, здобуваючи й отримуючи необхідні знання, уміння й навички. Саме тому Міжнародна Організація Об’єднаних Націй працює в напрямку створення дітям найк­ращих умов життя для всебічного розвитку. Наслідком цієї праці став документ надзвичайної ваги – Конвенція про права дитини.

В середній школі № 8 пройшли заходи до Всеукраїнського тижня права. Всі учні були запрошені на виставку в бібліотеці та єдиний урок «Права людини до дня прийняття ООН Декларації прав людини». Старшокласники зустрічалися з юристами, для них також був проведений «Брейн-ринг» і правовий лекторій «Права людини в Україні». Школярі 7-9 класів складали і розв’язували кросворди на тему «Права і обов’язки», слухали усний журнал «Правові пам’ятки України», брали участь у правовому лабіринті. Для шостих класів був організований цікавий правовий тренінг, а для молодших – перегляд мультфільму «Я і мої права» та конкурс малюнків «Права людини починаються з прав дитини».

Права дитини — це певні можливості, які потрібні дітям (до 18 років) для того, щоб жити і дорослішати. Згідно з Конвенцією, всі діти рівні у правах, всі діти мають право на любов та піклування з боку батьків та держави. У них є права на навчання, медичне обслуговування, гру, відпочинок, інформацію, спілкування, приватне життя, якісне харчування. Також у них є право на власне ім’я і висловлення власної думки (якщо це не загрожує безпеці держави або не порушує прав інших людей).

Дитина не повинна бути скривджена та зне­важена, не повинна бути жертвою насильства та війни, а також не повинна бути примушена до тяжкої праці.
Діти, позбавлені сім’ї, охороняються та опіку­ються державою.

На мою думку, ніякі кризи і труднощі не можуть поз­бавити нас тих втіх, якими багата людина: родинної любові, ніжності, вірної дружби, співчуття, віри, надії, сподівання.

Людмила Міщенко

Источник: Никополь-ART

Читати попередню

Буккросинг у Нікополі

Читать наступну

Молодь і право: розуміти, знати, дотримуватися

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство