Небезпека від спалювання сухої трави

Небезпека від спалювання сухої трави

Шкода від спалювання листя та сухої трави багатолика. Під час згорання однієї тони рослинних залишків у повітрі викидається майже 9 кг мікрочастинок диму. До їхнього складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали й низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря потрапляють діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.

При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, залізничні колії й навіть житлові будинки. При спалюванні посуші на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити їхнє замикання, що призводить до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об`єктів.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям часто горить і безліч усілякого сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери. Так, наприклад, при згоранні поліетиленового пакета в повітря вивільняються десятки хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.

Окрім безпосередньої загрози для здоров`я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди як руйнація ґрунтового шару, адже безпосередньо вигоряють рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючім мікроорганізми. За нормальних умов, коли листя перегниває, речовини, необхідні для розвитку рослин, повертаються в ґрунт. При згоранні ж утворюється зола.

На природних ділянках вогонь знищує насіння і коріння рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів, а інколи й верхні частини їх коріння.

На основі безперечного чинника широкого спектра негативних наслідків підпалів, а особливо небезпеки для здоров’я та життя людей, спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків заборонене законодавством України та тягне за собою накладення штрафу на громадян.

Бережіть навколишнє середовище та своє здоров’я!

 

Майстер виробничого навчання Нікопольських курсів 3 категорії О. Е. Тізік

Читати попередню

Кубок Нікополя з баскетболу дістався команді НДЮСШ «Трубник»

Читать наступну

В Энергодаре открылась новая велотрасса

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство