Нікопольці повернулися з мандрівки «Зоряним шляхом»

Нікопольці повернулися з мандрівки «Зоряним шляхом»
Картинка к: Нікопольці повернулися з мандрівки «Зоряним шляхом»

«До всього треба дотику душі ­–
Корінням – в землю, крилами у небо.
Де вічний пошук, там нема межі,
Там вічний рух – життя потреба».

Саме ці барвисті рядки якнайповніше відображають сьогодення нашої міської школи мистецтв, бо саме тут, в різні пори року, вирує цікаве життя, сповнене творчістю, фантазією, майстерністю, талантом, а ще – любов’ю до дітей і постійним пошуком. Тож і не дивно, що географія перемог її вихованців давно виходить за межі Дніпропетровщини.

Лише у цьому році юні віртуози вже взяли участь у міжнародних конкурсах «Барвиста осінь» в рамках проекту «Квітуча Україна», «Зимова фантазія» та інструментальному конкурсі Євгена Станковича (м. Київ), «Подільський водограй» (м. Вінниця), «Золота скарбничка» та «Акорди Хортиці» (м. Запоріжжя), «Золота ліра», «Музика любові», «Золотий Орфей» (м. Дніпро), «Арт-Домінанта» (м. Харків). У всеукраїнських –музичній олімпіаді «Голос країни» (м. Київ), конкурсах «Осіння…», «Новорічна…» та «Весняна феєрія» (м. Дніпро). Обласному дитячо-юнацькому музичному конкурсі «Музичний калейдоскоп» (м. Кам’янське), регіональних конкурсах «Україно моя» та «Юний скрипаль» (м. Кривий Ріг).

Юні художники теж неодноразово поповнювали скарбничку перемог рідної школи.

Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль в Опішне, який відкривався великою кількістю майстер-класів і закінчився конкурсами щойно виконаних робіт у наступних номінаціях – «Краще оздоблення гончарського виробу», «Кращий пищик», «Кращий малюнок на асфальті», «Краща аплікація», «Краща мотанка» та багато інших. Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Зимова фантазія»

(м. Київ). Його лауреатами стали Аля Лехтіна, Єлизавета Загамула, Анна Корнєєва, Мира Лисенко, Володимир Пищик та Микита Карпов.

Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest», на якому найбільш обдаровані і творчі діти, серед яких були і наші Єлизавета Півень, Анна Бойко, Єлизавета Загамула, Анна Корнєєва, отримали цінні подарунки.

У всеукраїнському проекті образотворчого мистецтва «Просто небилиці», який відбувся у місті Львів, дипломантами стали Влад Самсоненко, Валерія Левченко, Катерина Арутюнова та Катерина Парфенчук, а призером – Єлизавета Загамула.

У місті Кривий Ріг відбувся II Всеукраїнський конкурс витинанки, на який було надіслано 362 роботи, виконаних у техніці витинанки та вириванки від учасників 17 областей України. За підсумками конкурсу відзнаку журі отримали Микола Яблонський, Вікторія Грабчук та Єлизавета Півень.

Підсумки отриманих робіт відкритого живописного конкурсу «Золотий олівець» у місті Запоріжжя, завданням якого було виконання живописного натюрморту в самостійно обраній техніці, вразили не тільки членів журі, але і самих конкурсантів та їх викладачів.

На відкритому уроці з географії викладача Олени Олександрівни Токовенко (СШ № 13) з теми «Народне декоративно-прикладне мистецтво народів світу» прийняла участь Єлизавета Гапіч. Дівчина продемонструвала свою роботу і відкоментувала виставку робіт художнього відділу з техніки батик.

Учениця Єлизавета Півень отримала третє місце та срібний хрестик у винагороду на міському конкурсі «День ангела Святого великомученика Микити, небесного покровителя м. Нікополя». Вона часто приймає участь у різноманітних заходах та демонструє високі досягнення. Так у 2017 році в Києві на Всеукраїнському конкурсі «Україна – земля талантів» її відзначили дипломом. На Міжнародному дитячо-молодіжному фестивалі мистецтв «Кубок України» у Києві Єлизавета посіла перше місце. На Всеукраїнському фестивалі-конкурсі дитячої творчості «Гранд талант» і на Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Барвиста осінь» Єлизавета Півень разом із Софією Черевань також була першою. На Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Золотий лелека» у Миколаєві, на Всеукраїнському конкурсі «Тематична витинанка» у місті Вижниця та на міському літературно-художньому конкурсі «Край п’яти січей» талановита Єлизавета отримала почесну грамоту Гран-прі. На фестивалі-ярмарку «Петриківський дивосвіт» дівчина була вже серед майстрів.

Вихованці школи з великим натхненням допомагають львівському письменнику Сергію Кустову оживляти образи створених ним героїв. Наразі вони стали ілюстраторами книги «Маленький скіф». Яскравий примірник з великими ілюстраціями, намальованими дитячою рукою, став прекрасним популяризатором історії серед малят. Крім перерахованих подій, учні школи в цьому навчальному році взяли участь у показовому виконанні пленерних етюдів на святкуванні Дня міста та відкритті нового корпусу школи, у виставці робіт до Дня першокласника, Дня міста та до фестивалю «Намалюймо, мамо, писанку».

Але навчальний рік майже закінчився, тож настав час на повну зрадувати і місцевого глядача. На звітний концерт «Зоряним шляхом» у культурно-дозвіллєвий центр завітали батьки, дідусі, бабці, братики, сестрички, сусіди, однокласники, небайдужі до мистецтва мешканці Нікополя, а ще – представники влади. Під час привітального слова заступник міського голови Ольга Коник вручила директору школи мистецтв Ользі Пастушок сертифікат на придбання телевізора у новий корпус.

А потім, у поєднанні чудової музики і таланту, завирував справжнісінький зорепад. Живі картинки на сцені змінювалися зі швидкістю сонячних зайчиків: лауреати всеукраїнських конкурсів – хор молодших класів «Веснушки»; лауреат всеукраїнських конкурсів – хор старших класів «Капель» у супроводі оркестру народних інструментів – лауреата регіональних, обласних і всеукраїнських конкурсів; піаністка Ангеліна Пікалова – лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів; лауреати міжнародних конкурсів – віртуозний фортепіанний дует у складі Ірини Доруди і Марії Скірдової; лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів – ансамбль скрипалів старших класів; лауреати всеукраїнських конкурсів – ансамбль народних інструментів; лауреати всеукраїнських конкурсів – ансамбль бандуристів «Квітана»; лауреати регіонального конкурсу – ансамбль домристів. Присутні на святі із задоволенням аплодували нікопольському Робертіно Лоретті – Петру Горобцю, юним і дуже талановитим дівчатам хореографічного ансамблю «Прем’єр–класик Грація», ансамблю віолончелістів, ансамблю гітаристів.

Родзинкою концерту став дебют біг-бенду «Jazz time», а неперевершеним десертом –виступ зведеного струнного ансамблю керівників Лариси Скрипченко та Олени Василик.

Людмила Мищенко

Джерело https://nikopolnews.net

 

Читати попередню

У Нікополі зірвано 35-ту сесію міської ради

Читать наступну

Онук лікаря, якій встановили меморіальну дошку у Нікополі, ледве стримував сльози

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство