Персонал нікопольського тубдиспансеру б'є на сполох. За словами медиків, цей заклад облрада (якій він підпорядковується) хоче розформувти та перевести у Дніпро. Таку саму долю готують для Павлоградського тубдеспансеру і, можливо, профільних закладів деяких інших міст області.
Що це означає для населення?
Медики відповіли так:
- що хворі з відкритою формою туберкульозу будуть їздити у Дніпро на лікуання у стаціонарі. Зазначте, що разом з усіма іншими у маршрутці;
- що далеко не всі хворі витягнуть матеріально їздити лікуватися в область, тому будуть це робити самотужки вдома, що значно знизить процент одужання;
- що лікарів-фтизіатрів розформують по звичайних амбулаторіях Нікополя, і вони будуть приймати хворих на туберкульоз в одному приміщенні разом з усіма іншими.
Нікопольскому тубдиспансеру у цьому році виповнюється 55 років (функціонує з 1962 року). Він представляє собою повний комплекс послуг для хворих на туберкульоз, що мінімізує їх пересування містом. Тут діє:
- амбулаторія;
- стаціонар;
- харчоблок;
- рентгенкабінет;
- кабінет бронхоскопії;
- лабораторія.
Доречі, як розповіла одна з медиків, у цій лабораторії ведуться свої дослідження, призвані поліпшувати якість життя хворих на туберкульоз, якими дуже часто є ВІЛ-інфіковані. Наразі у нікопольському тубдиспансері зроблений ремонт, вставлені нові пластикові вікна. З 90 місць на стаціонарі зайняті 88. Якщо обласна рада не зупиниться, персонал закладу буде діяти більш рішуче. Його підтримують і пацієнти тубдиспансеру. Адже для декого з них лікування тут – осстанній шанс вижити.
На відео засідання Дніпропетровської облради стосовно долі фтизіатричних відділень по області
Алёна Зинченко
Джерело http://nikopolnews.net