Онлайн шопінг без збитків та розчарувань: як не потрапити на гачок шахраїв

Онлайн шопінг без збитків та розчарувань: як не потрапити на ...
Картинка к: Онлайн шопінг без збитків та розчарувань: як не потрапити на гачок шахраїв

Замовляли щось в онлайн-магазині, але після оплати товару продавець раптово зник? Купували на сайті, але «адміністратори» попросили надати додаткові банківські дані? Отримали повідомлення про раптовий виграш, де потрібно оплатити певний відсоток комісії, аби його отримати? Це все інструменти інтернет-шахраїв.

Якщо сайт – то лише офіційний

В мережі потрібно остерігатися сайтів-двійників та фейкових інтернет-магазинів. Шахраї часто створюють копії офіційних ресурсів з ідентичною назвою, дизайном та наповненням. Та все ж відрізнити їх від справжніх можна. Зазвичай у вебадресі шахрайського сайту буде змінений один із символів.

Оплата товару лише після отримання

Аби покупка в інтернет-магазині не закінчилась розчаруванням та збитками, варто оплачувати товар лише після отримання.

Купувати онлайн краще на перевірених майданчиках

Якщо ви купуєте товар на невідомому порталі – не діліться паспортними, банківськими та будь-якими іншими особистими даними. Нікому не повідомляйте термін дії банківської картки та CVV-код.

Не варто вірити всім повідомленням

«Вітаємо, ви стали переможцем розіграшу цінного призу». Дуже часто шахраї розсилають такі повідомлення. Аби отримати виграш, потрібно сплатити невеликий відсоток від його вартості.

Тут для початку потрібно згадати, чи брали ви участь в якихось акціях. Поцікавитися назвою та сайтом компанії, яка проводила розіграш. Зв’язатися із офіційними представниками, дізнатися всі умови. Зазвичай після таких «допитів» шахраї просто перестають виходити на зв’язок.

Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв

Перш за все, необхідно звернутись до найближчого відділу поліції. Або ж зателефонувати на лінію 102. Далі зібрати докази: чеки про оплату, квитанції, скрін-копії оголошень, переписки з адміністратором або продавцем, посилання на сайт.

Можна звернутися до керівників інтернет-ресурсу та попросити заблокувати сторінку шахрая. А ще подзвонити до банку, через який проводилися платежі.

Шахраям загрожує штраф від 34 тисяч до 51 тисячі грн, громадські або виправні роботи. У найтяжчих випадках наступає кримінальна відповідальність: від трьох до восьми років позбавлення волі.

Джерело: https://nikopol.informator.ua/

Читати попередню

Загарбники тренуються евакуюватись із Запорізької АЕС

Читать наступну

На Дніпропетровщині з’явиться обласний молодіжний центр: як приєднатися

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство