Перша сонячна станція у Нікополі побудована

Перша сонячна станція у Нікополі побудована
Картинка к: Перша сонячна станція у Нікополі побудована

TIU Канада (енергетична компанія, що працює в Україні) закінчила будівництво першої сонячної електростанції потужність 10,5 мегават у Нікополі. Це перша інвестиція з боку канадців, що була зроблена в рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою. Будівництво станції розпочалося в червні і загальний обсяг інвестицій склав 10,5 мільйонів євро. Станція складається з 32304 сонячних панелей і 392 інверторів, які були встановлені, для управління напругою. Більш ніж 105 кілометрів кабелів було прокладено під час будівництва, а загальна площа ділянки, на якій розташовується станція, складає 15 гектарів. Кількість викидів вуглекислого газу, у порівнянні з вугільними електростанціями зменшено на 12738 тон/рік. Таким чином, ця станція надаватиме чисту електроенергію мешканцям та бізнесу у Нікополі.

Валентина Белякова – директор TIU Канада в Україні зазначає, що станція готова на 100% і наразі затверджено зелений тариф у НКРЕКП. Старший комісар з питань торгівлі Посольства Канади в Україні - Адам Барболет заявив, що це важливий приклад того, як Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою поглиблює комерційне та інвестиційне співробітництво. Посольство Канади з радістю підтримує важливу роботу TIU Канада в Україні, та буде надавати подальше сприяння щодо інвестицій з боку TIU Канада та інших інвесторів у 2018.

Нікопольський міський голова Андрій Фісак, також наголошує, що співробітництво з канадськими інвесторами має велику роль у розвитку Нікополя: «Будівництво сонячної електростанції у місті завдяки канадським інвестиціям – це великий крок вперед у визнанні інвестиційної привабливості Нікополя та розбудові міжнародного співробітництва, яке вже принесло результати місцевій громаді у вигляді створення 25 нових робочих місць. Місцевий бюджет вже отримав 2040000 гривень оренди за 15 гектарів землі, на якій побудовано станцію. Ми сподіваємося, що це початок плідної співпраці, яка продовжиться не тільки в енергетичній сфері».

Урочисте відкриття станції заплановано на кінець січня.

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

У Нікополі відзначили Водохреща. ФОТО

Читать наступну

Бійці  повертаються на Схід України

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство