Пляжний етикет: правила, про які знає не кожен

Пляжний етикет: правила, про які знає не кожен

На дворі спека, і багато людей у вільні дні відвідують громадські пляжі. Та куди б ви не вибрались – на іноземний курорт чи просто на річку — не забувайте про мінімальні правила етикету. Кожен із нас колись обурювався з приводу непристойної поведінки якогось відпочивальника. Давайте перевіримо, чи знаємо ми самі достеменно, як слід поводитися на громадському пляжі.

ОДЯГ

Існують різні види пляжів, і кожен з них має свій дрескод, – пояснює консультант з етикету Юлія Юдіна.

— За правилами етикету, купальні костюми можна переодягати тільки у відповідних кабінках.

— Загортатись у рушник і перевдягатись у всіх на очах – неприпустимо.

— Дитина будь-якого віку має бути одягнена у пляжне вбрання – плавочки чи купальник. Виключення, як і в випадку дорослих, становлять лише нудистські пляжі.

— Дітей краще змалку привчати перевдягатися у кабінках, відвідувати пляжний туалет, а не «ходити» в водичку, кущики, пісочок чи під дерево.

— Щоб відвідати пляжний ресторан або кафе, обов’язково слід одягнути верхнє пляжне вбрання. Накинути парео – не достатньо.

— Якщо це, наприклад, ресторан із повним сервіруванням, одяг не має бути прозорим.

— Мейкап, прикраси та високі підбори у пляжному закладі – ознака несмаку та невихованності.

ДИСТАНЦІЯ ВІД СУСІДА

— За правилами етикету, мінімальна відстань між людьми, що розташовуються на піску, має становити 0,5 м.

— Підчас відпочинку з дитиною на пляжі, обов’язково слідкуйте, щоб вона не заважала іншим людям.

— Якщо знаєте, що маля зазвичай поводиться досить шумно, займіть максимально віддалене місце, щоб не вислуховувати потім дорікань за бризки, камінчики, м’ячик тощо.

ЇЖА НА ПЛЯЖІ

Консультант з етикету радить брати з собою на пляж тільки фрукти в упаковці, сухе печиво й воду. Та, що б ви не їли на пляжі, робіть це охайно – шкірки, кісточки, хвостики, лушпиння від зернят складайте одразу в пакетик, та потім не забудьте викинути його у смітник.
За нормами етикету, організовувати «поляну харчів» на пляжі – неприпустимо. Краще прибережіть цю традицію для дачного відпочинку.

Пам’ятайте, звичне взуття на підборах легко замінять шльопки на платформі, а здорова засмага на обличчі краще за будь-яку тоналку.

АЛКОГОЛЬНІ НАПОЇ

Споживання спиртних напоїв на пляжі заборонено. Робити це можна виключно в місцях громадського харчування.

Пам’ятайте: в нетверезому стані ваша безпека на воді опиняється під загрозою. А занадто активна поведінка «під шафе» може завадити спокою інших відпочивальників.

ТВАРИНИ

Є окремі пляжі, куди дозволяється приходити з собаками. Якщо стоїть знак заборони, не порушуйте спокою інших людей та уникайте конфлікту з працівниками пляжу.

Прийшовши з твариною на відповідний пляж, ні в якому разі, не купайте собаку там, де купаються люди. Відведіть свого улюбленця подалі від інших відпочивальників.

Джерело https://1plus1.ua

Читати попередню

Яблочный спас: что нельзя делать до праздника

Читать наступну

Маковей 2017: народные приметы и традиции

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство