Подробиці подвійного вбивства на Нікопольщини. ВІДЕО

Подробиці подвійного вбивства на Нікопольщини. ВІДЕО

24 липня на прес-конференції начальник нікопольскої поліції підтвердив факт того, що подвійне вбивство у Червоногригорівці, яке сколихнуло своєю зухвалістю не тільки селище, але й Нікополь, нарешті розкрито.

Для цього знадобилося майже два місяці, сили як нікопольської, так і обласної поліції. Але результат, за словами Євгена Володимировича Кравцова, досягнуто.

У вбивстві підозрюються односельці постраждалих – чоловіки 30-35 років, чиї імена поліція, поки йде слідство, розголошувати не може. Але у рідному селі, звичайно, вже здогадалися, хто це. Одному зі злодіїв загрожує довічне ув’язнення. Трьом іншим – 10-15 років позбавлення волі.

- Що цікаво, жоден зі звинувачуваних раніше не був помічений у протизаконних діях. Також ніхто з них не служив в АТО, не брав участі в інших війнах. У всіх сім’ї, діти. А у головного підозрюваного, на рахунку якого вбивство двох людей, взагалі, дружина наразі вагітна.

Чоловіки не ховалися. Одного поліція затримала на установці пластикових вікон, іншого – вдома, ще одного – на роботі на фермі.

Замовник вбивства (а воно, як стверджує поліція, виявилося саме замовним) помер за тиждень до прес-конференції від онкологічного захворювання. Його навіть не встигли допитати. На те, що саме ця особа виступила замовником, вказують свідчення виконавців. І все це, звичайно, досить дивно.

Начальник поліції Євген Кравцов розповів подробиці резонансної справи.

«У ніч з 29 на 30 травня четверо чоловіків проникли на територію червоногригорівського кафе «Родина». Спрацювала сигналізація, про що був сповіщений господар закладу – Микола Платонович Бондаренко. Він сів у машину і поїхав туди. Сигналізація спрацьовувала не вперше, тому для нього це не було чимось незвичним. У цей час на території кафе знаходився охоронець Зіненко. Він перший побачив чотирьох злодіїв. Оцінивши їх кількість, охоронець вирішив тікати, не реагуючи на крик невідомих «Лягти!». Тоді один з них вистрілив у Зіненка. Всього у нього поцілили сім разів, позбавивши шансів на життя.

Коли до кафе під’їхав його власник Микола Платонович, така ж доля спіткала і його. Одна куля в голову. Чотири – у спину.

Після цього вбивці сіли у джип Бондаренко і рушили до його дому. У цей час дружина Миколи Платоновича вже півгодини як марно намагалася йому додзвонитися, тому почала непокоїтися.

Коли зловмисники під’їхали до будівлі вбитого Бондаренка, то спочатку через вікно повідомили жінці про несправну сигналізацію і необхідність виїхати на місце (з нею розмовляв один з бандитів, колишній працівник правоохоронних органів, одягнений у міліцейську форму). Та коли дружина Миколи на повірила їм, то вони спробували проникнути у житло. У чоловіків були ключі, залишені господарем у машині. Та дружина заперлися зсередини, перекривши злодіям доступ. (Хоча місцеві говорять, що ключі вбивці як раз і не знайшли, тому й не змогли проникнути у дім – авт.). «Міліціонер» зробив постріл через вікно. Куля пройшла біля серця дружини Бондаренка. Дивом жінка залишилася живою. Вона навіть змогла викликати «швидку», повідомила про скоєне рідним та зателефонувала до поліції.

Після цього вбивці поїхали на джипі спочатку у напрямку Марганцю, потім повернули на Дмитровку. За домопогою квадрокоптера ми знайшли полишену машину на П’ятаковій балці. Там хтось під’їхав зловмисникам на допомогу, і вони пересіли в інше авто.

Майже місяць ми намагалися вийти на вірний слід, коли з 23 на 24 червня сталася ще одна подія. Обікрали будинок Бондаренко у Червоногригорівці. Звичайно, що там на той момент ніхто не мешкав. Дружина була у Дніпрі на лікуванні та під охороною. Як з’ясувалося, дім та гараж були відчинені ключами (які мали при собі вбивці). Винесені різні речі: дві плазми, газонокосилка, автомобільні покришки і навіть токарний станок. Крадії не гребували нічим. Спочатку все награбоване злодії ховали у себе вдома. Потім частину перевезли на горище одного з марганецьких магазинів.

               

Ця подія допомогла слідству. І затримання підозрюваних стало справою часу.

Що ж до замовника, ним виявився місцевий мешканець, господар одного з підприємств. Ціна замовлення – 5 тисяч долларів. 4 з них він передав вбивці (1 тисячу той був винен чоловіку). Причина замовлення – конкуренція. Власник підприємства боявся, що Бондаренко відбере його. (Місцеві ж називають іншу версію – борг замовника перед хазяїном «Родини» - авт.).

Замовник – це чоловік у літах, і нещодавно він помер від раку.

Подвійному вбивці загрожує довічне ув’язнення. Його спільникам, які скоїли замах на життя дружини Бондаренко (вона впізнала «міліціонера»), а також вчинили крадіжку, угон та розбій, світить до 15 років ув’язнення».

Дуже зухвало діяли зловмисники. Не боячись правосуддя, після жорстоких вбивств і замаху на життя не побоялися прийти у домівку покійного і скоїти там крадіжку, а потім, як ні в чому не бувало, продовжували жити і працювати у рідному селищі. Добре, що поліція розкрила справу. Щоби іншим незнадно було так плювати на Закон, права і життя людей. Маємо надію, що ця дуже непроста історія, дійсно, доведена до фіналу, і в ній можна ставити крапку.

Алёна Зинченко

Джерело http://nikopolnews.net

Читати попередню

У Нікополі збільшують потужність електромереж

Читать наступну

В Никополе начали собирать подписи за от ставку городского головы

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство