Поминальні дні 2018: чого не можна робити на «гробки»

Поминальні дні 2018: чого не можна робити на «гробки»
Картинка к: Поминальні дні 2018: чого не можна робити на «гробки»

У 2018 році Радониця (в народі її називають Гробками) буде у вівторок, 17 квітня. Так, у цей день прийнято ходити на цвинтар і поминати своїх померлих родичів. Про те, як правильно провести цей день, і чого не слід робити за церковними канонами розповів протоієрей Миколай, настоятель Свято-Успенської церкви.

Що можна робити в Радоницю

Сходити до церкви

В цей день в церкві проходить перша заупокійна літургія після Великодня, на якій можна замовити поминання покійних, написати імена своїх померлих родичів і замовити просфору за упокій душі. На службу треба йти натщесерце. Тоді ви зможете після літургії з'їсти проскуру, запивши її святою водою. Якщо ви з ранку щось вже з'їли, то просфору потрібно акуратно загорнути в серветку і віднести додому, залишивши на зберігання біля ікон. З'їсти її можна натщесерце з молитвою і на наступний день.

Замовити панахиду

Після літургії на Радоницу проводиться панахида з пасхальними піснеспівами, на якій поминають всіх покійних. На неї потрібно принести продукти і поставити їх на панихидний стіл у церкві. Брати з собою можна всі продукти, крім м'яса та алкоголю. Панахиду приносять до церкви до початку служби.

Якщо на кладовищі ходить священик, запросіть його на могилку до своїх покійних родичів, нехай він прочитає молитву на поминання і відслужить панахиду.

Прибрати могилу

9 днів після Великодня і до Радониці церква не вітає ходіння на цвинтарі, навіть для того, щоб навести на могилках порядок – адже всю Світлу Седмицю святкується свято Воскресіння Христове. Тому перший день, коли рекомендується відвідувати могилки – це Радониця. Упорядкуйте в цей день могилку, приберіть торішню траву, посійте квіти з думками і молитвами про померлого.

Чого не можна робити на Радоницу

Приносити їжу на кладовище

Пишні обіди на кладовищі церквою не вітаються. Тим більше, якщо на них присутні алкоголь. Не можна залишати на могилці якісь продукти – по-перше, це язичництво чистої води, по-друге, залишена їжа приверне бездомних і бродячих тварин, які можуть проникнути в огорожу і намусорить, затоптати квіти або навіть розрити могилу.

Цілувати пам'ятник

Традиція хреститися, заходячи в цвинтарну огорожу, пішла від того, коли в ролі пам'ятника ставили хрест – саме на нього люди хрестилися. Хреститися на пам'ятники і монументи або фотографію померлого родича не має сенсу, тим більше не варто цілувати його.

Подавати записку про самогубців

Людей, які покінчили життя самогубством в церкві не відспівують, і за ними не служать панахиди. Їх імена не можна писати в записках, які ви подаєте на літургію про покійних і на заупокійну панахиду.

Анна Зущик

Джерело 

Читати попередню

Какие знаки зодиака самые жадные

Читать наступну

Главные правила выхода из поста

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство