Потрібна програма посадки та збереження дерев

Потрібна програма посадки та збереження дерев

Вже не раз обговорювалась тема стану зелених насаджень нашого міста , а саме «Хто дозволив перетворювати дерева в стовпи?». Однак ця тема виявилась доволі резонансною, про що свідчать звернення наших читачів. Чекаючи відповіді від тих, кому адресовані питання поставлені у вищезгаданому матеріалі, ми вирішили продовжити тему. Старше покоління пам’ятає, що в комунальній власності міста було підприємство Зеленггосп. Скликання міської ради 2002-2006 років відзначилось передачею багатьох комунальних об’єктів новим власникам, серед яких взяті на облік будинки позаминулого століття.

Цієї долі не минуло і підприємство відповідальне за стан зелених насаджень міста без визначення та створення відповідної структури.

Як руїни будівель, що мають історичну та культурну цінність, так і залишки дерев після рубок та обпилювання, свідчать про безвідповідальність нових господарів як і про бездіяльність міської влади в цілому.

Одним з важливих показників, що визначаються генеральним планом та контролюються по факту, є відношення площі замощеної території до площі газонів, скверів, парків.

Таким же важливим показником є стан зелених насаджень – кількість, віковий та сортовий склад дерев. Забетоновані пристовбурні кола дерев, що веде до перегріву корневої системи, відсутність контролю знищення газонів та кущів свідчать про злочинну байдужість до цього важливого питання з боку міської влади, включаючи народних обранців, що носять горду назву депутатів. В структурі міської ради функціонує постійна депутатська комісія, відповідальна за питання виділення землі, екологічні проблеми, питання містобудування. Останнє безумовно включає контроль стану зелених насаджень. Наскільки відомо до розгляду цього питання, необхідності інвентаризації, визначення відповідальних справа поки що не дійшла. Розподіл міської землі проходить без розгляду «зеленодеревної» проблеми.

Варто відзначити що з цього питання є достатньо напрацьована нормативно - правова база з часів СРСР, яка може служити базою для прийняття відповідних актів на місцевому рівні.

З часом виявилось, що колись посаджені дерева крім користі несуть і небезпеку. Як приклад дерева посаджені під лінією електромережі. Через відсутність своєчасного догляду за саженцями та формування крони сьогодні повністю знищуються крони дерев, замість яких залишаються стовпи.

Для розгляду питань пов’язаних з Порядком видалення дерев, кущів газонів і квітників та своєчасного прийняття рішень, розпорядженням міського голови в червні цього року створена постійно діюча комісія. Контроль за діяльністю 4 – х членів комісії покладається на заступника міського голови, який на сьогодні вже не працює Визначення основного призначення діяльності комісії – видалення дерев – створила конкурентне середовище серед виконавців, комісії доводиться визначити хто з виконавців з найменшими затратами перетворить дерева в стовпи. Як зазначалось раніше за кордоном на деревах встановлюються інвентаризаційні таблички. Що ж, в наших умовах варто подумати над розміщенням на стовпах колишніх дерев інформації про виконавця, гарантії відновлення дерева. Як показує досвід, на наступний рік стовпи мають зазеленіти, або засохнути.

Як висновок сказаного, сподіваємось що причетні до вирішення проблеми народні обранці і не лише вони, таки відгукнуться на наші публікації. Сподіваємось, що поряд з Розпорядженням міського голови щодо комісії про порядок видалення дерев, як не орієнтоване на перспективу та майбутнє міста, має з’явитись рішення міської ради з цієї проблеми, яким визначити необхідність та відповідального за інвентаризацію та відновлення, як необхідної складової вирішення екологічних проблем міста.

В.Сандул, депутат міської ради 3-х скликань

Джерело http://vizit.venal.com.ua/

Читати попередню

Нельзя все мерить деньгами

Читать наступну

За что, боже?

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство