Продажу алкоголю чи тютюну неповнолітнім

Продажу алкоголю чи тютюну неповнолітнім
Картинка к: Продажу алкоголю чи тютюну неповнолітнім

Розпочалася гаряча пора літнього відпочинку. Багато дітей залишається без нагляду дорослих. З метою якось скоротати свій вільний час деякі підлітки вдаються до різних так званих розваг, у тому числі й до вживання спиртних напоїв. Та ще більш прикро те, що деякі дорослі допомагають їм у цьому, а саме продають дітям алкогольні напої. В той же час дії контролюючих органів спрямовані на запобігання незаконному обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та їх шкідливому впливу на дітей.

Норми Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон) забороняють продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особами та особам, які не досягли 18 років. Також, забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.

Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво, алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж алкогольних напоїв або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Нікопольська міська рада нагадує, згідно статті 17 цього Закону, до суб'єктів господарювання, які продають алкоголь чи тютюн особам, що не досягли 18-річного віку застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у сумі 6800 гривень.

Окрім фінансової відповідальності, суб’єкта господарювання за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім чекає анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Звертаємося до мешканців міста: якщо Ви стали свідком продажу чи купівлі неповнолітнім цигарок або алкоголю, зупинить і продавця, і дитину. Повідомте про такий факт правоохоронним органам.

А підприємців просимо неухильно дотримуйтесь чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління.

Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Летние курсы по созданию глиняных скульптур в Никополе

Читать наступну

Почався відпочинок у пришкільних таборах

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство