Лічені дні залишаються до нового 2018 року. Місто активно готується до свят. Так, завтра, 23-го грудня на Європейській площі відбудеться відкриття головної ялинки за участю українського співака Dzidzio.Під час загальноміського свята громадська організація «МИР» проводитиме конкурс на найкраще прикрашене авто напередодні нового року. Організатори конкурсу обіцяють трьом переможцям подарунки. А саме: перше місце – 700 грн.; друге – 500 грн.; третє – сертифікат на відвідування кафе.
Фестиваль керамічних ліхтарів
Останніми роками Нікополь трошки звик відзначати Новий Рік оригінально. Окрім звичайної ялинки мешканці встановлювали ще дві: скіфську (за виконкомом) та історичну (у старій частині міста). Минулого року перед виконкомом запікали плиточки для майбутнього панно. В цьому році планують провести фестиваль керамічних ліхтарів, до якого вже ретельно готуються. Ініціатором його проведення є відомі нікопольські скульптори Вячеслав Гуденок і Тетяна Максимчук. Підготовка до проведення «Фонарь FEST» вже триває. Ініціатори заходу впродовж 2-х місяців через Фейсбук запрошують містян до арт-майстерні «Африка» на виготовлення лихтариків з глини. За словами Тетяни, на їх запрошення відгукуються не тільки нікопольці. Нещодавно до «Африки» завітала учасниця 2-х симпозіумів з Мелітополя – Поліна Прохорович.
В рамках «Фонарь FEST» планують зліпити 60 ліхтарів.
Малюкам покажуть українську виставу
На новорічні свята, як завжди у Нікопольському ультурно-дозвіллєвому центрі для діточок готують масовку з новорічною казкою. Вперше новорічна вистава у культурному центрі йтиме українською мовою. Їі назва - «Новорічне сновидіння». Спеціально для українського спектаклю зроблені нові декорації та пошито більше 40 костюмів для артистів – учасників гуртків НКДЦ. А саме: дитячо-юнацького театру «Казка», зразкової хореографічної студії «Дансер», солістки народного ансамблю танцю «Радість», вокальної студії «New Song».
Новий Рік з українськими традиціями
Готуючись до року собаки, місто не забуло про українські народні традиції святкування Різдва Христового та Старого Нового Року.
– Раніше напередодні Різдва, у святий вечір колядували – розказує методист НКДЦ по національним питанням, Лідія Стус. - У колядках наші пращури прославляли Христа. А 13 січня хлопці та дівчата меланкували. Дівчата одягали чоловічий одяг, хлопці – жіночий. Серед гурту молоді обирали найкращого хлопця й перевдягали у Меланку. Наступного дня на Василя щедрували. Щедрувати дозволялось тільки чоловікам. У щедрівка прославляли господарство.
14 січня, на Європейській площі відбудеться обряд Меланкування за участю вокального гурту «Берегиня», народного фольклорного гурту «Микитин Ріг», ансамблю української пісні «Північне сяйво». Народний фольклорний гурт «Микитин Ріг» наразі готує новий обряд «Кози». Їх колеги по співу, ансамбль української пісні «Північне Сяйво», покажуть містянам обряд «Обмолот Дідуха». До речі, раніше в Україні ялинок не було. Люди ставили Дідуха (сніп пшениці).
Загалом місто готує велику новорічну програму, серед якої також спортивні змагання та зустрічі у бібліотеках міста!
Марина Щученко
Джерело nikopol-art.com.ua