Престольне свято у нікопольському храмі преп. Іоанна Дамаскіна

Престольне свято у нікопольському храмі преп. Іоанна Дамаскіна...

17 грудня, Свята Православна Церква згадує пам’ять Преподобного Іоана Дамаскіна та великомучениці Варвари.
Цього дня своє престольне свято відзначає найменший за розміром храм Іоана Дамаскіна, що збудований на місці зруйнованого у 1944 році цвинтарного храму – першої кам’яної церкви, збудованого у 1854 році на місці поховань 1252 воїнів, що загинули у Кримсько-Турецькій війні. На місці зруйнованого храму збудовано капличку св.Варвари, що її знесено у 1947 році. Згодом, у приміщенні кінобудки Дому Відпочинку, що знаходився поруч, відкрито й освячено нині діючий храм Української Православної Церкви Київського Патріархата на честь Прп.Іоана Дамаскіна.

Після проведення Літургії в усіх храмах міста, собор духовенства нікопольського та марганецького благочинь зібралися у храмі, аби відслужити святковий молебень та привітати його настоятеля, ієрея Федора Грищенка, диякона Костянтина Титова, причт та парафіян храму із престольним святом.

Благочинному нікопольського округу ієромонаху Меркурію співслужили благочинний м.Марганець, настоятель храму свв.апп.Петра і Павла, протоієрей Тимофій Редько, настоятель Свято-Троїцького храму, протоієрей Юрій Петренко, ієрей Геннадій Самойленко. Завершилось служіння уставним многоліттям Святійшому Патріарху Філарету, Преосвященнійшому Єпископу Симеону, настоятелю та фундаторам і всім парафіянам святого храму та щирими побажаннями добра, злагоди, добробуту й процвітання на адресу кліру храма Іоана Дамаскіна.

Після служби козаки «Затопської Січі» на чолі з отаманом Віталієм Мандиком пригощали смачними пісними стравами усіх віруючих.

Фото Олексій Мороз та ЮрійГоробець

Джерело nikopol-art.com.ua

 

 

 

Читати попередню

Родзинки святкування Нового Року

Читать наступну

Фестиваль кондитерського мистецтва «Чарівні смаколики»

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство