Розроблено перший в світі гнучкий смартфон

Розроблено перший в світі гнучкий смартфон

Гнучкі мобільні телефони і смартфони вже давно не є абсолютно новою ідеєю. Безліч дослідницьких організацій і навіть компаній, що займаються виробництвом мобільної електроніки, зокрема компанії Nokia і Lenovo, продемонстрували свої експериментальні зразки гнучких смартфонів, деякі з яких здатні вразити нашу уяву. А недавно фахівці лабораторії Human Media Lab університету Квінса (Queen’s University) продемонстрували новий пристрій під назвою WhammyPhone, який можна назвати першим в світі гнучким смартфоном, що виконує функції музичного інструменту.

Шляхом вигину дисплея пристрою WhammyPhone користувач може видобувати звуки, характер яких задається в попередніх налаштуваннях спеціального додатку. Розробники стверджують, що основні принципи взаємодії людини з віртуальним музичним інструментом багато в чому скопійовані з принципів гри на гітарі та скрипці. “WhammyPhone – це абсолютно новий спосіб отримання звуків і музики за допомогою смартфона. Це пристрій враховує як попередні налаштування, так і особливості дій людини, які зазвичай використовуються при грі на традиційних музичних інструментах в реальному житті” – розповідає доктор Роел Вертегаал (Dr. Roel Vertegaal).

Сенсорний гнучкий екран пристрою WhammyPhone має роздільну здатність 1920 на 1080 точок і він виготовлений по FOLED-технології (Flexible Organic Light Emitting Diode). Екран обладнаний спеціальними датчиками, дані з яких дозволяють з досить високою точністю визначати рівень і місце вигину дисплея. Крім цього, на екрані можуть відображатися клавіші, ключі та інші інтерактивні елементи, за допомогою яких людина здатна грати музику шляхом використання спеціалізованого програмного забезпечення і синтезатора, в якості якого поки використовується звичайний персональний комп’ютер.

Як продемонстрував доктор Вертегаал, пристрій WhammyPhone може використовуватися не тільки як незвичайний музичний інструмент. При належному підході його можна використовувати в якості керуючого елемента діджейського мікшерського пульта. “Однією з переваг пристрою WhammyPhone є те, що він забезпечує той же самий вид кінестетичного зворотного зв’язку, що і при взаємодії людей з реальним обладнанням або музичними інструментами” – розповідає доктор Вертегаал, – “Такий ефект має першочергове значення для музикантів, тільки при його допомоги вони можуть висловлювати всі тонкощі свого творчого потенціалу”.

На жаль, інформація про подальшу долю технологій, що лежать в основі пристрою WhammyPhone, поки відсутня. Однак, деякі з цих технологій зможуть з’явитися найближчим часом в комерційних продуктах, нехай і в сильно зміненому вигляді, вважають дослідники.

Джерело: http://weua.biz/

Читати попередню

Apple випустить три моделі iPhone 8

Читать наступну

Студенты разработали солнечную розетку, которая крепится к окну

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство