Сьогодні День Віри, Надії, Любові та їх матері Софії: історія свята

Сьогодні День Віри, Надії, Любові та їх матері Софії: історія ...

Православні християни відзначають День пам’яті Віри, Надії, Любові та їх матері Софії 30 вересня.

Їх життя було зразком християнської благодійники, а трагічна смерть стала прикладом мужності та сили духу.

Віра, Надія, Любов: історія та значення свята

У II столітті нашої ери в Римі жила вдова на ім’я Софія з трьома доньками: Вірою, якій було 12 років, 10-ти річною Надією і 9-річною Любов’ю. Незважаючи на те, що більшість римлян на той час були язичниками, Софія сповідувала християнство і в цій вірі виховувала своїх дітей.

Одного разу про цю праведної сім’ї розповіли імператору Адріану. Жорстокий диктатор був ненависником християн, тому спробував змусити Софію відректися від своєї віри і відправив її разом з дочками пожити до однієї знатної жінці, яка на весь Рим славилася своєю хитрістю і красномовством. Але і їй не вдалося похитнути християнські переконання Софії. Навпаки, будучи в гостях, мати ще більше стверджувала дочок у вірі, знаючи, що смерті не минути. Віра, Надія, Любов та матір їх Софія незабаром знову були викликані на аудієнцію до імператора. Коли він попросив старшу дочку Віру принести жертву Артеміді, дівчина відмовилася, за що зазнала страшним тортурам.

Спочатку імператор наказав відрізати їй груди, але замість крові потекло молоко. Потім її катували на розпеченій решітці, але молитва врятувала від опіків. Навіть з чана з киплячим маслом Віра вийшла неушкодженою. Після чого розлючений Адріан наказав обезголовити дівчину. Другу сестру також катували, повісив на дереві і різали ножами, але Надія стійко витримала всі випробування. Котел з окропом, куди хотіли кинути десятирічну дівчинку, лопнув і обварив її мучителів. Поза себе від люті, римський диктатор наказав відсікти Надії голову. Під час тортур молодшої дочки з неба зійшла Божа благодать і осушила росою вогонь у печі, а іскри з неї залишили опіки на тілі самого імператора. Пройшовши всі тортури неушкодженою, Любов обезголовили, як і її сестер.

Після страти дочок їх матір Софію Адріан помилував. Жінка забрала тіла дітей, поховала за містом, три дні провела поруч з могилами і після цього померла. Ця сім’я стала прикладом благодійники і сили духу в ім’я Бога. Віра, Надія, Любов – свято щирих і глибоких почуттів в пам’ять про жертви чотирьох мужніх жінок. День Віри, Надії, Любові і Софії щорічно відзначається церквою 30 вересня в честь святих великомучениць, що жили на зорі християнської віри.

Як в народі відзначали свято Віри, Надії, Любові їх матері Софії

За слов’янським звичаєм 30 вересня святкували Всесвітні бабські іменини, а святі Віра, Надія, Любов вважалися покровительницами всіх жінок. В це свято славилась материнська мудрість і головні чесноти жінки — віра, надія і любов. Щоб на весь майбутній рік захистити сім’ю від бід і хвороб, господиня з ранку повинна була поплакати на весь голос. Цей обряд називали самим потужним оберегом. Потім жінки пекли для рідних іменинні пироги і кренделі. вечорами на свято Віри, Надії, Любові та їх матері Софії молодим дівчатам влаштовували оглядини, незаміжні також збиралися на дівочі святки, щоб знайти судженого. Заміжні жінки купували три свічки, дві з яких ставили перед образом Христа, а одну – на коровай, читали над ним молитви про благополуччя в родині, а вранці на іменини Віри, Надії, Любові пригощали цих хлібом близьких.

Віра, Надія, Любов 2016: на які прикмети варто звернути увагу

До 30-го вересня вже можуть початися перші заморозки, адже наближається свято Покрови. Якщо на Віру, Надію, Любов видно зграї відлітаючих журавлів, то на Покров (14 жовтня) буде морозно, в іншому випадку зима буде пізньою. Грім 30 вересня означає, що осінь триватиме довго і буде теплою. На Віру, Надію, Любов потрібно зібрати останній врожай яблук. Поганою прикметою вважається проводити вінчання, заручин, весілля 30 вересня.

Джерело https://vesti.dp.ua

Читати попередню

Коли у Дніпрі випаде перший сніг

Читать наступну

В Украине объявили штормовое предупреждение

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство