Стихійна торгівля - потенційна небезпека для споживача

Стихійна торгівля - потенційна небезпека для споживача
Картинка к: Стихійна торгівля - потенційна небезпека для споживача

Стихійна торгівля у невстановлених місцях м.Нікополя стає серйозною проблемою. Громадяни, купуючи продукти харчування, не можуть бути впевнені у їхній якості та безпечності. Особливо це стосується м’ясної, кисломолочної продукції, риби.

Надаючи перевагу продуктам харчування які реалізуються із землі, мешканці міста не замислюються про їх якість, умови виготовлення, зберігання та транспортування. Повідомлення в засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння серед тих осіб, які вживали продукти, придбані на стихійних ринках, залишаються без уваги. Людина, отруївшись такими продуктами харчування, не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.

Торгівля на стихійних ринках відбувається з грубими порушеннями вимог діючого законодавства, а саме: відсутні умови щодо зберігання та реалізації продукції, реалізатори не проходять обов’язкові профілактичні медичні огляди та не мають особових медичних книжок, відсутні умови для дотримання особистої гігієни, відсутні документи, які свідчать про безпеку та якість продуктів. Стихійна торгівля несе потенційну небезпеку для споживача – отруєння, кишкові хвороби, іноді смертельні випадки. Продукти, які безконтрольно реалізують в невстановлених місцях торгівлі, зазвичай не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування та не упаковані належним чином.

Крім того, слід пам’ятати про ще одну проблему, яку несе в собі стихійна торгівля – це небезпека розповсюдження ботулізму, випадки виявлення якого останнім часом реєструються в нашій країні. Аби уберегти від інфекції ботулізму себе і своїх близьких необхідно звертати увагу на умови реалізації продукції.

Торгівля з рук у невстановлених місцях – це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Тому продавці стихійних ринків свідомо порушують Закон і ставлять під загрозу здоров’я покупців.

Найбільш дієвим заходом у боротьбі із стихійною торгівлею була б повна відмова мешканців міста від купівлі продуктів харчування з рук.

Тому звертаємося до всіх мешканців міста Нікополь із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням таких продуктів. Купуйте якісні продукти харчування на ринках та в продовольчих магазинах. Адже якщо ніхто не купуватиме товари на стихійних ринках – то відповідно й останні зникнуть.

Нікопольське міськрайонне управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області

Джерело nikopol-mrada.dp.gov.ua

 

Читати попередню

У Нікополі шестеро людей постраждали від грабіжника

Читать наступну

У Нікополі пройшов мітинг на честь воїнів-інтернаціоналістів

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство