Триває підготовка до Всеукраїнського перепису населення

Триває підготовка до Всеукраїнського перепису населення
Картинка к: Триває підготовка до Всеукраїнського перепису населення

Перший Всеукраїнський перепис населення відбувся у 2001 році. Проведення чергового Всеукраїнського перепису населення визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2008 року № 581-р (з останніми змінами від 16.12.2015р.) "Про проведення у 2020 році Всеукраїнського перепису населення".

Перепис населення має надати актуалізовані дані щодо чисельності та складу населення країни, його основних соціально-демографічних характеристик. Тому перепис важливий для держави, її розвитку та для суспільства в цілому. Передусім це необхідно для прогнозування і управління соціально-економічним розвитком країни.

Статистичною комісією ООН прийняті рекомендації про проведення переписів населення у країнах світу в рік, що закінчується на нуль або близький до нього. Оскільки Україна є повноправним членом світової спільноти, її громадян необхідно рахувати одночасно з усіма.

На даний час відділом статистики у місті Нікополі здійснюються підготовчі заходи до Всеукраїнського перепису населення 2020 року, серед яких:

  • підготовка довідкової інформації для розроблення даних перепису населення;
  • актуалізація картографічного матеріалу;
  • перевірка стану адресного господарства.

Восені 2019р. заплановано проведення масштабного заходу – складання квартальних списків житлових будинків та житлових приміщень в інших будівлях. Квартальні списки будинків будуть складати реєстратори – спеціально підготовлені особи, які залучаються органами статистики шляхом обходу будинків на місцевості. Термін виконання робіт – у жовтні–листопаді поточного року.

Реєстраторам видаються спеціальні посвідчення за підписом керівника територіального органу державної статистики. Звертаємо увагу, що реєстратори не мають права записувати персональні дані (прізвище, ім’я, по батькові) осіб – власників будинків, уся зібрана інформація є конфеденційною та збирається тільки для статистичних цілей в цілому по місту.

У квартальних списках будинків міста по кожному будинку буде зазначатись кількість квартир, чисельність прожива­ючого населення, рік забудівлі та матеріал зовнішніх стін будівлі. Згідно Порядку складання квартальних списків житлових будинків у міських поселеннях, затверджених наказом Держстату України, такі дані реєстратор отримує в тих установах, яким підпорядковуються будинки (ОСББ, управляючі компанії, інші балансоутримувачі). По приватному сектору міста дані записуються зі слів власника будинку.

Також реєстратор має з’ясувати у керівників садівничих товариств чисельність постійно проживаючого на їхній території населення. Просимо всіх мешканців міста сприяти успішній реалізації підготовчих робіт щодо проведення Всеукраїнського перепису населення. Від якості складання цих списків залежить забезпечення повноти обліку населення під час проведення Всеукраїнського перепису населення у наступному році.

Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/

Читати попередню

Як розпізнати ситуацію торгівлі людьми?

Читать наступну

В цьому році в Нікополі вже з’явилося сім кілометрів нових тротуарів!

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство