У Дніпрі презентували фільм про Нікопольщину

У Дніпрі презентували фільм про Нікопольщину
Картинка к: У Дніпрі презентували фільм про Нікопольщину

У понеділок 26 березня у місті Дніпро відбулась презентація фільму «Мандрівка у край затоплених Січей». Авторами якої є журналісти правозахисної групи «Січ» (м.Дніпро).

Головною локацією фільму є наша рідна Нікопольщина. Саме тут, а не на Хортиці зароджувалося Військо Запорозьке, проливалася кров лицарів звитяги свого часу - козаків, а відчайдушні серця наповнювалися вірою у незалежну українську державу!

Знімальній групі вдалося стати першими, хто провів зйомку затоплених Базавлуцької та Чортомлицької Січей. Також у фільми розкрита історія Томаківської та Микитинської Січей. Остання з перерахованих знаходиться на території сучасного міста Нікополь.

Головним героєм фільму є науковець-археолог - Мирослав Жуковський. Він десятиліттями він досліджував залишки козацьких укріплень та ділиться з глядачами своїми вражаючими висновками.

Фільм є спробою вчених та правозахисників відновити історичну справедливість та повернути регіону колишню січівську славу, яка віками приховувалися та стиралася з пам’яті українського народу.

PS. Від себе можу додати, що фільм однозначно сподобався. Дуже цікаво дивитися документальне кіно про вже добре відомі саме тобі місця. Вражає сама можливість відкрити їх нові грані для себе. Сподіваюся також, що вектор брендингу області як  «січеславської» буде підтримано. Звісно є багато аспектів, та бачень цього, але щодо туризму скажу одне. Є впевненість, що це зведе його на абсолютно новий рівень. Сама назва нашого регіону буде свідчити про те, що тема історичного туризму є для нас якщо не основною то максимально направленою та відкритою для туристів. Хочу щиро подякувати та побажати авторській групі правозахисної організації "Січ” успіхів та сприятливих умов для створення нових матеріалів, що надихають, та відкривають загалу сторінки нашої з вами історії!

Володимир Байдуков

Джерело nikopol-art.com.ua

Читати попередню

Ферросплавщики выбрали «Леди заводчанку – 2018»

Читать наступну

З Києва «Радість» привезла 4 призових місця

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство