Майже 2 години без Місяця. Українці побачать рекордне місячне затемнення

Майже 2 години без Місяця. Українці побачать рекордне місячне ...

Увечері 27 липня 2018 роки українці зможуть побачити рідкісне місячне затемнення, повний Місяць пройде через тінь Землі. Це затемнення буде найдовшим повним місячним затемненням в 21 столітті. Загальна тривалість його складе близько 103 хвилин.

"Максимальна тіньова фаза затемнення складе 1,61 при проходженні Місяця практично через центр земної тіні. Тривалість тіньового затемнення складе 1 годину 43 хвилини, що є максимальним значенням в поточному столітті. Загальна тривалість тіньового затемнення складе майже чотири години", - зазначає Астрономічний календар.

Затемнення буде повністю видно в Східній Африці і Центральній і Південній Азії, а також Антарктиді. У Південній Америці, Західній Африці та Європі затемнення почнеться при сході Місяця, в Східній Азії і Австралії - навпаки, під час заходу. У Північній Америці затемнення не буде видно взагалі.

Цікаво, що в східних регіонах України затемнення буде видно краще, ніж на решті території країни. Орієнтовно, затемнення можна буде спостерігати близько 22-ї години по Києву 27 липня.

Раніше НВ повідомляло, що в нічному небі 31 січня 2018 року можна було спостерігати супермісяць в поєднанні з повним місячним затемненням і "блакитний Місяцем". Останній раз такий збіг астрономічних явищ був в 1866 році.

Джерело: https://nv.ua/

Читати попередню

До 2050 року 50% всієї електроенергії даватимуть сонячні й вітрові електростанції

Читать наступну

Повернути втрачену кінцівку: вчені ідентифікували клітини, які відповідають за регенерацію

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство