Як на Водохреща безпечно зануритися в холодну воду

Як на Водохреща безпечно зануритися в холодну воду
Картинка к: Як на Водохреща безпечно зануритися в холодну воду

Вже цієї п’ятниці віряни відзначатимуть Хрещення Господнє. Як підготуватися до занурення у холодну воду – розповіли в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

«Холодна вода активізує обмінні процеси в організмі людини та має потужний оздоровчий вплив. Проте позитивно вона впливає лише на організм фізично здорової та підготовленої людини. Ось чому до занурювань на свято треба ставитися виважено», – зазначили в департаменті.

Загартовуватися до купання у холодній воді можна різними методами, та головне робити це поступово, кажуть медики.

«Щоб дізнатися, який з методів є найбільш дієвим саме для вашого організму, треба просто порадитися зі своїм сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром», – підкреслили в департаменті.

Для людей непідготовлених занурення у холодну воду може призвести до кропивниці, судом або ж навіть пневмонії чи зупинки серця. Особливо такі купання не рекомендуються людям із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, хронічними хворобами печінки та нирок, радикулітом, артритом, психічними розладами.

«Якщо ж маєте сили на такий обряд – перед пірнанням не пийте алкоголь та не вживайте багато їжі, розігрійте м’язи вправами, а одразу після – швидко переодягніться в сухе та випийте теплий чай», – радять лікарі.

Найкраще зігріватися трав’яним чаєм або чаєм з лимоном, який допомагає відновити кислотно-лужний баланс.

Хрещення Господнє віряни відзначатимуть 19 січня.

Джерело https://vesti.dp.ua

Читати попередню

Купание на Крещение: кому нельзя окунаться в прорубь и как подготовиться к обряду

Читать наступну

В Україні знову змінили правила реєстрації на ЗНО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство