Як правильно обрати черешню

Як правильно обрати черешню

Черешня – це літні ласощі, які вже незабаром будуть доступні усім українцям, Але як правильно обрати ягоду, аби вона принесла користь вашому організму? 

Всю черешню можна поділити на 3 види: ранньостигла (кінець травня-початок червня), середньостигла (червень) та пізньостигла (липень).

«Травнева» («Скороспілки») — 25-30 травня. Плоди середньої крупності — 5 г (як 25-копійчана монета в діаметрі), округло-серцеподібної форми, червоного кольору, кисло-солодкого смаку.

«Мелітопольська рання» — 25-31 травня. Плоди середні, одного розміру, плоскі, злегка горбисті. Шкірочка тонка, міцна, червона, блискуча, легко знімається. М’якоть червона, з білими прожилками, середньої щільності, соковита, солодкого смаку з легкою кислинкою.

«Присадибна» — 1-10 червня. Плоди крупні, вага – 6-8 г (як монетка 5 копійок в діаметрі і більше), округло-серцеподібної форми, з яскраво вираженою борозенкою. Основне забарвлення жовте з яскраво-червоним рум’янцем. М’якоть ніжна, соковита, солодка.

«Валерій Чкалов» — 1-14 червня. Плоди серцеподібної форми, темно-червоного, майже чорного забарвлення, на верхівці плоду є сіра точка, в борозенці – горбок. Сік і м’якоть плодів пофарбовані в інтенсивний червоний колір, плоди дуже солодкі.

Поради

По-перше, слід обирати суху черешню, яка має приблизно однаковий розмір та не липне одна до одної. Ягода повинна бути пружною, а не в’ялою і пухкою. Це гарантія свіжості і соковитості. На ягоді не повинно бути тріщин. Інакше купете водянисту, несмачну черешню. Більше того – в тріщини можуть проникати збудники гнилі і плісняви. Також черешня має бути глянцевою, а не матовою. І на ягодах не повинно бути ніякого білого нальоту.

Перед тим як вживати куплені ягоди слід вимочувати у холодній воді не менше однієї години. Ця процедура допоможе витягнути з черешень різноманітні шкідливі добавки.

При виборі черешню також треба нюхати — вона повинна пахнути свіжістю. Якщо пахне кислим вином (і дріжджами) – означає, що почався процес бродіння, який черешню зіпсував, це може спричинити здуття живота та болі в шлунку.

Також експерти радять вживати черешню у проміжках між прийомами їжа. Окрім того, не варто зловживати черешнями, слід з’їдати всього 12-20 ягідок за один раз.

Користь черешні

Черешня – лікувальна ягода. Це було відомо ще античним ескулапам, які прописували черешневий сік від запалення шлунка. Ягода насичена корисними речовинами – вони омолоджують організм і підвищують імунітет. Вона низькокалорійна і не викликає печію, як вишня. Дуже корисна черешня для нирок і шлунково-кишкового тракту. Її постійне вживання – це запорука здорових судин і серця.

А ще черешня дарує бадьорість, гарний настрій і красу шкіри, адже її активно використовують у косметології. Цей компонент чудово звужує пори, омолоджує і розгладжує зморшки.

Джерело http://vesti.dp.ua

Читати попередню

Сегодня начался Петров пост: главные запреты месяца

Читать наступну

В Украине повысили алименты на детей и изменили систему их начисления

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство