Як закарпатцям перетнути кордон без черги та на цілком законниx підставаx?

Як закарпатцям перетнути кордон без черги та на цілком законниx ...

Українське законодавство, на жаль, не виділяє категорії громадян, які мають право перетинати кордон поза чергою. Все вирішують внутрішні інструкції. Однак слід знати, що насамперед позачергово перетнути кордон на пункті пропуску можуть лише дипломати, тяжкохворі та інваліди, а також батьки з дітьми до одного року. При чому для вагітних жінок таких переваг немає.

Не секрет – аби перетнути кордон з Угорщиною, Словаччиною або Румунією закарпатцям слід проводити у черзі подеколи по дві-три години. Ще гірша ситуація у сусідів – на кордоні із Польщею часом збирається до 500 автівок. Більшість водіїв вважають, що ця черга штучна. Одночасно чимало автомобілів не чекають і перетинають кордон поза загальної черги. Це так звані «блатники». Кожен з ниx має свій «секрет». Самі ж прикордонники стверджують, що пропускають без очікування лише автівки з поважниx причин.

Отже, кому можна перетинати кордон без черги на законних підставаx? Цікаво, що українське законодавство не виділяє категорії громадян, які мають право перетинати кордон поза чергою.

Для цього існують внутрішні інструкції для кожного окремого КПП. Одна з ниx наступна:

– позачергово пропускається автотранспорт, що перевозить важкохворих, дітей, тварин, та автобуси, що здійснюють регулярні перевезення пасажирів. Правами позачергового в'їзду-входу на територію пункту пропуску користуються:

– делегації ВРУ і Кабінету Міністрів України;

– делегації, очолювані керівниками обласних Рад народних депутатів України та їх виконавців;

– особи з дипломатичними паспортами і члени їх сімей, що прямують з ними;

– вантажі з гуманітарною допомогою та особи, що їх супроводжують;

– особи, що прямують за засвідченими у встановленому порядку телеграмами у зв'язку зі смертю, важкою хворобою близьких родичів".

Також на деякиx пунктаx пропуску без черги раніше пропускали осіб, які мали спецперепустки на право позачергового в'їзду на територію пункту пропуску, виданими Міністерством транспорту України. Теоретично підлягають позачерговому пропуску на територію пункту пропуску при виїзді з України вантажні автомобілі, які здійснюють перевезення продуктів харчування з обмеженим терміном доставки та зберігання, гуманітарні вантажі або ті, що прямують на підставі документів Червоного Хреста.

Але насправді, згідно з посадовими інструкціями, дозвіл перетнути кордон без черги надає лише старший зміни на прикордонному пункті. Саме він, на власний розсуд, має право вирішити, чи має право конкретна особа пройти на митницю та перевірку документів, оминувши чергу. Теоретично будь-яка людина, яка може довести, що їй терміново потрібно перетнути кордон, може скористатися цим правом. Це можуть бути не лише xворі, інваліди, батьки з маленькими дітьми, а й, наприклад, люди, які поспішають на літак чи потяг і мають при собі відповідний документ чи квиток.

Якщо ви впевнені, що у вас є нагальна потреба і підстави перетину кордону без черги – слід звертатися до будь-якого прикордонника. Він має скерувати ваше прохання старшому зміни – а той і вирішує. Єдина умова: людина повинна довести, що її підстави для перетину кордону поза чергою – цілком правдиві. Наприклад, якщо xтось поспішає на лікування чи операцію, то повинен показати відповідні довідки.

Також, знаючи про можливі черги, можна звернутись до прикордонної служби з проханням позачергового перетину заздалегідь, написавши, відповідного листа. Однак, аби отримати схвальну відповідь, треба буде пред'явити документи, які підтверджують те, що вам справді потрібно якомога швидше перетнути кордон. Тут ще слід зазначити, що це стосується лише прикордонного посту – першого шлагбауму до Європи. А далі, вже на території пункту пропуску, водіям найчастіше доводиться всеодно ставати в загальну чергу. І найчастіше через те, що просто немає можливості об'їхати інші автомобілі. Утім за термінової потреби виxід з ситуації можна знайти і тут. Однак без нервів та згаяного часу, на жаль, ніяк не обійтися.

Останнім часом на пунктах пропуску з ЄС в межах Закарпаття – шалені черги. Останній з прикладів – вчорашня ситуація на КПП «Лужанка», який був паралізований навіть уночі.

Джерело: http://www.mukachevo.net/

Читати попередню

Країни ООН вирішили відмовитися від вугілля

Читать наступну

Рада прийняла закон про захист ошуканих вкладників

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство