Юрій Бабінін: У Нікополі екологічна ситуація вже давно визнана як кризова

Юрій Бабінін: У Нікополі екологічна ситуація вже давно визнана ...
Картинка к: Юрій Бабінін: У Нікополі екологічна ситуація вже давно визнана як кризова

9.02.2018 р. відбулося спільне засідання Координаційної ради з питань екології та використання природних ресурсів в місті Нікополі і профільної депутатської комісії міськради, які розглянули результати виконання міської програми «Екологія 2013-2017».

На мою думку результати дуже сумні – у місті, де екологічна ситуація вже давно визнана як кризова, при майже 100% фінансуванні програми виконано лише 59% передбачених нею заходів, тобто 41% запланованих природоохоронних заходів залишилося не виконаними, зокрема у значній частині управлінням ЖКГ Нікополя і КП «НВУВКГ» НМР. Разом із тим, все виконане значного внеску в оздровлення довкілля Нікополя не може зробити, бо за 5 останніх років підприємства міста лише на папері скоротили на біля 300 тон викиди шкідливих речовин в повітря, у той час, як фактичні обсяги викидів в останні роки зросли завдяки збільшенню обсягів виробництва. Проте, таке скорочення є мізерним у порівнянні з викидами в атмосферу розташованої практично у приміській зоні Нікополя Запорізькій ТЕС, які сягають більш ніж 100 тис. на рік, але за принципом адміністративної розділеності не враховуються у балансі забруднення повітря нашого міста. Сумна картина складається і з зеленими насадженнями Нікополя - добре, коли б з 1 тис. посаджених відповідно до Програми дерев залишилося живими 200-300, бо належним чином не доглядаються і не поливаються. У той же час, знесення дерев набрало катастрофічних масштабів в умовах відсутності компенсаційних насаджень.

Більш того, присутній на засіданні голова постійної депутатської екологічної комісії і разом із тим, заступник голови обласної екологічної інспекції Сергій Піддубний повідомив, що у інспекцію заявлено про наміри знесення у Нікополі ще біля 3 тис. дерев. І це при тому, що відповідно до Генплану у Нікополі спостерігається дефіцит зелених насаджень у розмірі 107, 4 га.
У складанні нової екологічної програми на 2018-2022 роки координаційна рада наголосила на необхідності усунення цього дефіциту і щорічного збільшення площі насаджень у мінімальному розмірі 10 га в рік, а разом із тим здійснення компенсаційних насаджень. Але здатність виконавчої влади Нікополя реалізувати ці рекомендації викликає великий сумнів, бо для знесення дерев у бюджеті на 2018 рік передбачено вже 750 тис. грн. а для садіння нових дерев присутній на засіданні координаційної ради начальник УЖКГ тільки просить узгодити виділення 500 тис. грн. з екологічного фонду. Але куди будуть спрямовані ці кошти, коли у місті не має спеціалізованого підприємства зеленого господарства і передбаченого Правилами догляду за зеленими насадженнями?....

Особливу печаль викликає також ситуація з управління відходами міста, які починаючі з 2018 року повинні сортуватись. Нікополь до цього часу не прийняв запропоновану громадськістю Концепцію управління відходами, а розроблена колись схема санітарного очищення Нікополя застаріла і недієздатна.
На звершення засідання присутні погодилися наступну координаційну раду повністю присвятити обговоренню і вирішенню проблем поводження з відходами міста, а за нею зосередитись на озелененні Нікополя.

Юрій Бабінін
председатель союза «Гражданский дозор»

Источник http://nikopolnews.net

Читати попередню

Мешканка Нікополя, мама дитини-інваліда виклала у мережу своє одкровення

Читать наступну

Никопольчанин снял необычный социальный ролик. ВИДЕО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство