Звіт благочинного церков Української Православної Церкви Київського Патріархата в місті Нікополь та районі

Звіт благочинного церков Української Православної Церкви Київського ...

Звіт благочинного церков Української Православної Церкви Київського Патріархата в місті Нікополь та районі, ієромонаха Меркурія (Скороход) та підведення підсумків роботи нікопольського благочиння Української Православної Церкви Київського Патріархата за 2017 рік.

1. Розкажіть: як все починалося?

15 грудня 2016 року, з Божої милості, указом керуючого єпархією, Преосвященнійшого Симеона, єпископа Дніпровського і Криворізького, мене було призначено благочинним міста Нікополь та району.

На час призначення, благочиння нараховувало три храми у місті та два храми в районі, два монастирі. Духовенство мало п’ять священників та двох дияконів, ігумена та одну монахиню.

За минулий рік нами було зареєстровано ще три парафії, отримано землю під будівництво першого в місті типового храму та освячено один храм св.прав.Петра Багатостраждального (Калнишевського) на честь воїнів-Захисників України у пристосованому приміщенні колишнього приймального відділення третьої міської лікарні за адресою вул.Устима Кармелюка, будинок 4. Клір духовенства поповнився одним дияконом, двоє осіб вступило до Дніпровської Духовної Семінарії.
Випущено часопис нікопольського благочиння «Православна Нікопольщина», створено сайт благочиння та сторінки парафій у соц.мережі.

Ведеться й соціальне служіння. Готується до відкриття благодійна їдальня, куди зможуть звернутися знедолені, убогі, безхатченки. Вже зараз співпрацюємо з організацією «Прихист» та надаємо смаколики та випічку до палатки обігріву, що у Парку Перемоги. Також опікуємося літніми людьми-мешканцями територіального центру соціальної допомоги, що по вул.Бориса Мозолевського.

2. Київський Патріархат, як відомо, направляє на фронт найбільшу кількість капеланів. А як на ниві капеланства та взаємодопомоги із волонтерськими організаціями є справи у нашого благочиння?

У тісній братерській допомозі, роблячи одну спільну справу на славу України, ми співпрацюємо із громадськими, волонтерськими організаціями міста та району, із громадською спілкою «Асоціація учасників бойових дій Нікопольщини», з воїнами АТО, зі спілкою ветеранів Афганістану, з небайдужими громадянами-жертводавцями, яким не байдужа доля нашої неньки-України. Щомісяця ми виїздимо на позиції наших воїнів, молитовно і морально підтримуючи їх та передаючи їм волонтерську допомогу, їжу, одяг та взуття, дитячі малюнки та вироби, листи до Захисника, слова щирої вдячності за мужність та героїзм.

Наші храми є форпостами волонтерства, тут постійно приймається допомога воїнам та знедоленим. Храм об’єднав навколо себе воїнів АТО та небайдужих за волю України. У наших храмах проходять вінчання, хрещення та відспівування, панахиди та молебні за воїнів-Захисників України та членів їх родин. Ріка життя тече невпинно, і дяка нашим Захисникам за мирне небо над головою та рідну землю під ногами! Слава Героям України!

Також налагоджено тісну співпрацю зі всіма військовими частинами та об’єднаним військовим комісаріатом. Взаємодопомога надається на всіх рівнях.

3. А як щодо співпраці з іншими релігійним організаціями?

Нікопольське благочиння Української Православної Церкви Київського Патріархату входить до Міськрайонної Ради Церков разом із Греко-Католицькою, Римо-Католицькою, протестантськими церквами та іудеями.

Щосуботи Рада Церков проводить зустрічі та молебні за мир в Україні, згуртовуючи та об’єднуючи навколо себе вірних синів Христових.
Лише в єдності та однодумності між собою, лише в мирі між людьми, ми досягнемо миру в нашій славній Україні!

4. Чи не хотіли б Ви щось побажати мешканцям і гостям міста?

Любі сестри й браття у Христі! Щиро вітаю вас всіх із прийдешніми новорічними та різдвяними святами! Із Днем св.Миколая, архієпископа Мир Лікійського, із Різдвом Христовим та із Хрещенням Господа і Спаса нашого Ісуса Христа вас усіх! Миру вам, добробуту, злагоди та єднання, довгих та щасливих років життя на славу Божу!

Джерело http://nikopolnews.net

 

Читати попередню

Никополь: Группы молодёжи, Оружие, Полиция в культурно-досуговом Прямо Среди Белого Дня

Читать наступну

Перший випускний вечір на проекті «Музика змін». ФОТО. ВІДЕО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство