5 застосунків для безконтактних платежів

5 застосунків для безконтактних платежів

«Україна стала п'ятнадцятою країною, що підключилася до Android Pay. Це означає, що ми рухаємося вперед, ми успішні», – заявив міністр фінансів Олександр Данилюк на презентації цього сервісу для безконтактних платежів 1 листопада.

Ґрунт для просування Android Pay і його аналогів у нашій країні вже підготовлений. За даними представників Google, майже 50% українців мають смартфони, в Україні понад 10 000 місць, де можна безконтактно розплатитися: у мережах «Сільпо», Le Silpo, Fozzy, «Фора», ringoo, «Біла Ромашка», McDonald's, на заправках WOG і OKKO та в Київському метрополітені.

У Mastercard уточнили, що такі платежі вже підтримують 65% терміналів країни, через пару років будуть усі 100%. За даними опитування цієї платіжної системи, 72% українців хотіли б платити зі смартфона. А представники Visa повідомили про триразове зростання безконтактних платежів за останній рік.

Mind вибрав п’ять застосунків, які дозволяють українцям не носити з собою пачки карток і грошей, а розплачуватися зі смартфона. Ці сервіси об'єднують дві «речі». Щоб користуватися застосунками, смартфон повинен бути на ОС Android 4.4 або вище і оснащений чіпом NFC (Nearfieldcommunication – технологія бездротового високочастотного зв'язку малого радіусу дії, за допомогою якої можна обмінюватися даними між пристроями в межах 10 см).

Android Pay

Розробник: Google LLC
Кількість завантажень на Google Play: понад 50 млн
Вартість: безкоштовно
Завантажити через Google Play

Сервіс офіційно запущений в Україні 1 листопада. Щоб почати ним користуватися, потрібно ввести дані своїх банківських карт. Поки застосунок «партнериться» тільки з картами Visa і Mastercard, випущеними ПриватБанком та Ощадбанком. У Google сподіваються, що перелік банків незабаром буде значно доповнений. При оплаті в терміналі жодних додаткових паролів вводити не треба. У меню сервісу є опція для «відстежування» всіх попередніх покупок.

Спікери запевняли на презентації, що платежі захищені від шахрайства, бо сервіс базується на MDES, Master Card Digital Enablement Service – платформі, що забезпечує безпеку трансакцій за рахунок використання платіжних токенів: одноразових поєднань цифр, які застосовуються замість номерів на пластикових картах. Простіше кажучи, під час оплати застосунок передає продавцю не реквізити банківської картки, а довільний умовний номер.

У разі крадіжки смартфона користувачам пропонують скористатися функцією «Знайти пристрій». За її допомоги можна дистанційно заблокувати телефон, захистити його новим паролем і видалити з гаджета всі особисті дані.
Генеральний директор «Google Україна» Дмитро Шоломко повідомив Mind, що в майбутньому, можливо, будуть запущені додаткові «смаколики» для залучення користувачів. «Коли до сервісу підключиться більше банків (мінімум 5–6), ймовірно, спільно запустимо пропозиції для різних ЦА. Що саме, поки не можу розголошувати. В цілому ж, очікую, що буде великий попит. Найактивніше стануть генерувати безконтактні платежі транспорт, ритейл і АЗС», – каже він. За словами Шоломка, Google не монетизує цей сервіс: «Ми не заробляємо на AndroidPay. У Google дуже багато сервісів, які працюють безкоштовно».


NFC-гаманець у «Приват24»


Розробник: ПриватБанк
Кількість завантажень на GooglePlay: понад 5 млн
Вартість: безкоштовно
Завантажити через Google Play

Гаманець вбудований у мобільний застосунок «Приват24». Він став доступний українцям у березні 2017 року. Користуватися ним можуть тільки власники карт Mastercard, емітованих ПриватБанком. Сервіс базується на MDES. Щоб безконтактно оплачувати покупки смартфоном, користувачам потрібно встановити і активувати NFC-оплату в застосунку «Приват24» і в торговій точці піднести розблокований телефон до терміналу. При оплаті на суму понад 100 грн сервіс «зажадає» ввести ПІН-код.

«Безконтактний гаманець – можливість для більш ніж 5 млн наших клієнтів, які вже користуються електронним банком на власних мобільних пристроях, при оплаті покупок відмовитися не тільки від готівки, але і взагалі від фізичних карт», – пояснювали в ПриватБанку, коли запускали сервіс.

KredoPay

Без купюр: 5 приложений для бесконтактных платежей
Розробник: «Хмарка»
Кількість завантажень на Google Play: понад 1000
Вартість: безкоштовно
Завантажити через Google Play

Застосунок стартував у березні 2017 року. Базується на MDES. Доступний лише власникам карт Mastercard від Кредобанку. Для реєстрації карти потрібно ввести її номер, термін дії, ПІБ власника (як зазначено на карті) і код верифікації CVV2. «Активація карти в гаманці відбувається тільки після виклику працівника гарячої лінії банку, який перевіряє особу клієнта, а також чи дійсно він замовляв цю послугу», – повідомляють в Кредобанку. А при оплаті потрібно ввести ПІН-код мобільного гаманця незалежно від суми трансакції.

Ощад PAY

Без купюр: 5 приложений для бесконтактных платежей
Розробник: Open Way
Кількість завантажень на Google Play: понад 1000
Вартість: безкоштовно
Завантажити через Google Play

Застосунок став доступним українцям у лютому 2017 року. Скористатися ним можуть клієнти Ощадбанку, які мають картки Visa і Mastercard. Сервіс базується на технології Host Card Emulation (вона дозволяє емулювати віртуальну карту клієнта в мобільному застосунку і розмістити у смартфоні платіжну інформацію, яку зберігає мікропроцесор пластикової карти). Під час першого запуску сервісу потрібно додати реквізити карти і створити пароль. За реєстрацію кожної карти Ощадбанк знімає 15 грн. При оплаті на суму понад 100 грн з карт Mastercard і 500 грн з карт Visa потрібно підтвердження ПІН-кодом.

EXIMpay

Без купюр: 5 приложений для бесконтактных платежей
Розробник: Open Way
Кількість завантажень на Google Play: понад 1000
Вартість: безкоштовно
Завантажити через Google Play

Застосунок стартував у вересні 2016 року. Користуватися ним можуть тільки клієнти, що мають картку Visa, емітовану Укрексімбанком. Раніше заявлялося про можливе підключення до сервісу і карт Mastercard. Але поки питання не вирішено. Сервіс використовує технологію Host Card Emulation. «Для оплати за товари і послуги достатньо піднести смартфон до POS-терміналу, оснащеного безконтактним ридером», – пояснюють розробники.

Джерело https://mind.ua

Читати попередню

На Кипре установили первый автомат по продаже биткоинов

Читать наступну

НБУ захотів відмовитися від більшості монет в Україні

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство