НБУ захотів відмовитися від більшості монет в Україні

НБУ захотів відмовитися від більшості монет в Україні

Національний банк України має намір відмовитися від карбування монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. У НБУ зазначають, що монети дрібних номіналів припинили грати істотну роль у розрахунках за товари і послуги, а вартість їхнього виготовлення перевищує номінальну вартість. При цьому подібні монети майже не повертаються з обігу в банківську систему. На сьогоднішній день в Україні в обігу перебуває 12,9 млрд штук монет, з яких: 1 коп. - 2,4 млрд штук, 2 коп. - 1,4 млрд штук, 5 коп. - 1,9 млрд штук, 10 коп. - 3,8 млрд штук, 25 коп. - 1,7 млрд штук, 50 коп. - 1,2 млрд штук і 1 гривня - 0,5 млрд штук. Всі зазначені монети і надалі залишатимуться в обігу, однак готівковий обіг не поповнюватиметься новими монетами.

Нацбанк також встановлює такі правила округлення загальної суми покупки (в чеку), в разі відсутності монет і у покупця, і у продавця:

- сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, округляється у сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

- сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, округляється у сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Тобто, якщо купувати 1/4 частину хліба вартістю 3.14 грн, то покупка округляється до 3.10 грн у сторону покупця. При цьому один літр молока вартістю 17.69 грн. округляється до 17.70 грн у сторону продавця.

Джерело https://www.obozrevatel.com

Читати попередню

5 застосунків для безконтактних платежів

Читать наступну

В 2018 году цены на алкоголь в Украине снова взлетят

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство