Дивосвіт пісенної душі народу

Дивосвіт пісенної душі народу
Картинка к: Дивосвіт пісенної душі народу

13 січня в бібліотеку№7 м.Нікополя знову прийшли члени читацького клубу«Джерельце». За планом була народознавча година «Дивосвіт пісенної душі українського народу». Здавна славився український народ своєю пісенністю, умінням дотримуватися звичаїв та обрядів. Українська пісня- райдужна душа нашого народу. Це сміх і сльози, це туга і надія, це символ краси. Як високо цінували українську народну пісню у всі часи не лише прості люди, а й великі світочі культури. Завжди українці жили з піснею. Коли їм було сумно – звучали сумні пісні. Коли працювали – звучали веселі, які звеселяли їхню працю. А вже як підходив час різдвяних святкувань, то українця не зупинити :

«Заспіваймо разом,
Заспіваймо щиро,
Щоб у нашій хаті
Було щастя з миром!»

Щосуботи в нашій бібліотеці- особлива атмосфера. Нерідко вона підкріплюється цікавими подіями, на яких оживають герої книг, далекі події стають близькими і зрозумілими. Сьогодні бібліотекарі філії №7 вчили дітей розуміти та поважати споконвічні традиції, звичаї українського народу, виховували почуття приналежності до культури, яку слід оберігати і збагачувати, долучали дітей до кращих поезій, пісень про новорічні, різдвяні свята , спілкувалися з дітьми за допомогою жартівливих святкових пісень. Використовуючи комп’ютерну техніку, бібліотекарі намагались формувати у дітей здатність уважно слухати та сприймати кращі зразки української народної пісні. Слухали записи у виконанні кращих хорових колективів:

Національного заслуженого академічного народного хору ім.. Верьовки та Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г. Майбороди, яка буде в цьому році відзначати 100-річчя від створення. Ця клубна зустріч пройшла напередодні Старого Нового року та Василя і Хрещення. Всі учасники клубу «Джерельце» добре знають про те, звідки прийшов звичай прикрашати ялинку , як в різних країнах світу прийнято зустрічати Новий рік, про традиції українського народу та інших народів світу. Вони багато читали про це, тому і проявили свою ерудицію в усіх новорічних конкурсах. Ще під час новорічної вистави у клубі «Оберіг» юні актори знайомили глядачів зі своїм багатим пісенним та літературним багажем. Сьогодні у читацькому клубі діти знайомились з історією створення різдвяних пісень, розвиваючи естетичний смак та почуття прекрасного, ділилися секретами своїх сімейних новорічних традицій, згадували минулорічну Меланку, Василя, як водили Козу і ходили із зіркою.

«І в вас, і в нас хай буде гаразд
Щоб ви і ми щасливі були.»

Дітей зацікавила книжкова викладка «Прийдуть до тебе три празники в гості» , що ознайомила їх з книжками про народні традиції. Після чого діти з захопленням дивились пісенне відео про те, як люди на Різдво і аж до Хрещення
святкували, ходили від хати до хати, щоб побажати один одному щастя, здоров´я, достатку, родинної злагоди, щедрого врожаю.

Потім всі разом співали колядки, щедрівки, пили чай з Дідом Морозом.

Закінчилася зустріч у клубі новорічною фото-сесією з головними дійовими особами. А ще- підводили підсумки проведених заходів. Йшли з бібліотеки задоволеними і сповненими вражень.

Джерело http://biblio-7.blogspot.com

Читати попередню

Нікопольські тенісисти взяли участь у Всеукраїнському турнірі з настільного тенісу пам'яті видатного тренера М. В. Оганесяна

Читать наступну

У Нікополі відзначили Водохреща. ФОТО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство