Народний депутат України Андрій Шипко: «Кожного дня в Україні стає на 500 людей менше»

Народний депутат України Андрій Шипко: «Кожного дня в Україні ...

Україна переживає чергову хвилю падіння народжуваності, бо молоді сім’ї не наважуються народжувати другу, а тим більше - третю дитину! 1 січня 1993 року нас було 52 мільйони!!! А зараз – неповних 43. Кожного дня в Україні стає на 500 людей менше.
Першим кроком на шляху до подолання демографічної кризи, на моє переконання, має стати прийняття Закону про забезпечення належного рівня соціального захисту сімей з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям. Відповідний законопроект № 6063-д вже більше ніж півроку тому був зареєстрований у Верховній Раді, але й досі тисячі українських родин чекають на його розгляд.

Хочу додати, що цей проект Закону підтриманий профільним Комітетом ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму та отримав схвальну оцінку від Уповноваженого Президентом України із прав дитини Миколи Кулеби. А головне – його прийняття потребує суспільство, українські родини, наші діти!

Цей законопроект передбачає збільшення виплат при народженні дитини майже удвічі!
Крім того, буде відновлено допомогу по догляду за дитиною до 3 років, повернуто право на безкоштовне харчування в школах для учнів молодших класів, дітей-сиріт, дітей з неповних та багатодітних сімей.

На запровадження таких змін необхідно близько 8 млрд. грн., та поряд з іншими видатками, ця сума не стане тягарем, тим паче, що Держава не має права економити на дітях. Гідне забезпечення родин, соціальний захист дітей – це інвестування в майбутнє!
Хочу підкреслити, що законопроект № 6063-д – це лише перший етап. У подальшому потрібно захистити багатодітні сім’ї, 75% яких живуть за межею бідності, запровадити державний соціальний контроль і моніторинг щодо кожної дитини у кожній родині. І головне – створити Державну комплексну програму розвитку Української родини!Ми зібрали 57 тисяч підписів на підтримку цього законопроекту, і будемо наполягати на невідкладному внесенні його на голосування.

Джерело http://ntm.net.ua

Читати попередню

Страсбург – по-немецки деловой, по-французски душевный. ФОТО

Читать наступну

 В статусе святого праведника Петр Калнышевский «вернулся» на Афон

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство