Нікополь готується до проведення конкурсу «Бюджет участі - 2019»

Нікополь готується до проведення конкурсу «Бюджет участі - 2019»...
Картинка к: Нікополь готується до проведення конкурсу «Бюджет участі - 2019»

Завдяки тому, що міська влада надає можливість громаді самостійно вирішувати, на що витратити частину бюджетних коштів, наше місто наповнюється новими об’єктами, які дійсно хочуть бачити мешканці Нікополя. В 2019 році цю практику буде продовжено і до проведення конкурсу «Бюджет участі» вже активно готуються.

Партиципаторне бюджетування – процес, який передбачає надання громадянам права розподілу частини коштів місцевого бюджету. Ця практика в нашому місті впроваджується вже третій рік поспіль. Нікопольці мають змогу пропонувати, обирати та втілювати в життя свої проекти, які, на їх думку, потрібні для міста.

24 січня відбувся форум для авторів проектів конкурсу «Бюджет участі - 2019», де присутні отримали інформацію про умови конкурсу в новому році, та про те, як правильно оформити пакет документів для реалізації своєї ідеї.

Бюджет участі в Нікополі має позитивну динаміку, як з боку підтримки депутатів Нікопольської міської ради і це видно по збільшенню розміру фінансування, так і з боку громади, адже кількість учасників збільшується з кожним роком в два-три рази.

– Кошторис, який було виділено з міського бюджету, в 2017 році складав 300 тис.грн., в 2018 – 450 тис.грн., на 2019 рік передбачено 1,5 млн.грн. В зв’язку з цим, збільшується й кошторис одного проекту: спочатку 15 тис.грн., потім 30 тис.грн., в 2019 році – 50 тис.грн., – розповідає заступник начальника управління економіки, фінансів та міського бюджету Світлана Сідько.

Також присутні на форумі отримали інформацію про реалізацію проектів-переможців в минулому році.

– Всі об'єкти завершені повністю, – коментує начальник управління благоустрою, інфраструктури та комунального господарства Всеволод Зінченко. – На деяких об'єктах підрядник виявив бажання самостійно зробити те, чого не було в кошторисі. Хочу зазначити, що немає жодного проекту, який був би реалізований за виділену на нього суму 30 тис.грн. Це пов'язано з тим, що люди не консультуються з приводу будівельних робіт і не враховують їх у своїх проектах. В цьому році умови конкурсу змінилися, всі проекти будуть проходити через тендер, і будуть виконуватись рівно на виділену суму – 50 тис.грн.

Теми проектів-переможців в попередні два роки були переважно пов’язані з упорядкуванням прилеглих територій. Але хотілося б серед переможців бачити і креативні ідеї, які будуть корисними та цікавими для всіх городян та гостей міста.

– В 2019 році ми просимо ініціювати такі проекти, які пов’язані з громадським простором, тобто доступні для всіх, – говорить Світлана Сідько. – Це, в першу чергу, цікаві пропозиції дизайну площ, скверів, нестандартні арт-об’єкти, скульптури, можливо облаштування Wi-Fi зони тощо.

Розпорядженням міського голови Андрія Фісака від 8 січня поточного року затверджено план реалізації Бюджету участі в Нікополі на 2019 рік. Подача проектів буде тривати з 4 лютого до 5 березня включно.

Тож, сподіваємося, що в цьому році реалізація проектів Бюджету участі зробить наше місто набагато кращим і це залежить від активної позиції та свідомості кожного нікопольця.

Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Робітники ДТЕКу проводять заміну автоматичних вмикачів у лічильниках споживачів селища Північне

Читать наступну

Перші нагороди вихованців нікопольського гуртка робототехніки

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство