Кафе та пам'ятник на місці Буцько-Томаківської Січі

Кафе та пам'ятник на місці Буцько-Томаківської Січі
Картинка к: Кафе та пам'ятник на місці Буцько-Томаківської Січі

Томаківський острів, омивається річками Річище і Ревун. Він має різні назви: Буцький, Дніпровий, Острів, Комуна піднімається на 70-80 см над рівнем води.
Для письменників, науковців, студентів, школярів та всіх допитливих людей тут знайдеться багато цікавого:

А) Геологічна структура острова. Карстові печери. Вапняки. В минулому тут жили люди кам’яного віку, скіфи.

Б) Історія. Одночасно з виникненням Запорозької січі на о. Хортиця існувала і Буцько–Томаківська Січ ( до 1593 р.), з якою пов’язана діяльність селянсько-козацьких повстань ХІУ ст. Івана Підкови, перебування Богдана Хмельницького (грудень 1637 – січень 1638 рр.). Тут випасали домашніх тварин, а ще раніше ходили на водопій дикі коні – тарпани.

У 1927 – 1928 рр. на острові оселилися перші бідняки – комунари і в 1928 – 1939 рр. заклали сад, подібний до Нікітського саду м.Ялти. Агрономи–садоводи виробили свою нову агротехніку. Грунт не орали і не копали, тільки поливали дерева. Мала місце й ціла система обрізування дерев.

Є на острові також пам’ятник Буцько–Томаківської Січі - ряд курганів. Об’єктами вивчення відпочинку є рештки дніпровських плавнів, Червоногригорівського лиману, а також Каховське водосховище, його рибні промисли, стан дамби, річок Ревун і Річище.

Відпочинок – екскурсії, купання, човнярство, риболовля, збирання овочів, заготівля сіна...

Читати попередню

Памятник Осипу Шору

Читать наступну

Красногригорьевские плавни

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство