Реформа енергоринку: як і кому платити за електроенергію з 1 січня 2019 року

Реформа енергоринку: як і кому платити за електроенергію з 1 січня ...
Картинка к: Реформа енергоринку: як і кому платити за електроенергію з 1 січня 2019 року

1 січня 2019р. починається перший етап державної реформи ринку електроенергії для того, щоб він став працювати по європейській моделі. Енергопослуги клієнтам в Україні відтепер надаватимуть дві різні компанії - оператор системи розподілу (ОСР) і постачальник. Вже з листопада жителі Дніпропетровщини почали отримувати нові рахунки за спожиту електроенергію із зразком заяви про приєднання до "умов договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії". Компанія ДТЕК Дніпровські електромережі інформує про очікувані зміни і роз'яснює - що треба зробити, щоб і далі користуватися електроенергією, кому тепер платити по рахунках і як зміниться система розрахунків.

Що зміниться?

У липні 2019 року в Україні почне роботу новий ринок енергетики. Законодавчо зміни передбачені новим Законом "Про ринок електричної енергії", який фактично являється "енергетичним безвізом", зробить ринок відкритішим і створить нові можливості і вигоди для клієнтів. З 1 січня 2019 року енергопослуги клієнтам в Україні робитимуть дві різні компанії. Оператор системи розподілу - ДТЕК Дніпровські електромережі і компанія-постачальник - Дніпровські енергетичні послуги. Кожна компанія зосереджена на своїх завданнях, обслуговує клієнтів якісніше і оперативніше. Перша здійснюватиме діяльність виключно по розподілу електроенергії і експлуатацією електромереж. Друга - займатися постачанням електроенергії споживачам, відповідати за нарахування платежів і розрахунки. Відповідно, у клієнтів будуть 2 договори - про надання послуг з розподілу і про постачання електроенергії. Їх можна знайти, відповідно, на офіційній сторінці АТ "ДТЕК Дніпровські електромережі" і ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги", а також в газеті "Вісті Придніпров'я" № 84 від 6.11.2018.

Як приєднатися ?

Для переукладення договорів не обов'язково особисто заповнювати і відправляти в ДТЕК Дніпровські електромережі запропонований зразок заяви приєднання, який ви отримали в листопаді разом з рахунком за електроенергію. Державою передбачена спрощена процедура:

- Продовжуйте користуватися послугами і своєчасно оплачувати рахунки. Таким чином, ви автоматично приєднаєтеся до послуг компанії - постачальника електроенергії.

- Ознайомтеся з договором і тарифами на електроенергію, які встановила держава.

- Також ознайомтеся із зразком заяви про приєднання, який був наданий споживачам для сповіщення про зміни, які їх чекають з 1 січня 2019 року.

Як зміняться рахунки ?

Зміниться тільки зовнішній вигляд рахунку, і те тільки після 1 лютого: споживачі отримають один загальний платіжний документ з новими реквізитами. Там будуть два окремі рядки: за послуги розподілу і за послуги постачання електроенергії.

Оплата і передача свідчень

Зверніть увагу, усі розрахунки проводяться через Компанію-постачальника - Дніпровські енергетичні послуги. Якщо Ви оплачуєте рахунки через банк, інтернет-банкінг, необхідно буде вказати нові реквізити. Вони будуть на сайтах і в перших рахунках від постачальника, які будуть доставлені клієнтам в лютому 2019 року. У системі Особистий кабінет ДТЕК Дніпровські електромережі і електронних платіжних системах дані зміняться автоматично. Свідчення лічильників, як і раніше, можна передавати через особистий кабінет, по телефону контакт-центра 0800500444, в онлайн-чаті на сторінці Facebook "ДТЕК Дніпровські електромережі" або іншими звичними способами.

А якщо переплата?

Клієнтам, у яких на кінець розрахункового періоду буде сформована переплата, вона зарахована на особовий рахунок клієнта шляхом перерахунку грошей постачальникові універсальних послуг. Про суму повернених грошей клієнти будуть проінформовані в рахунках на електроенергію в наступному розрахунковому періоді.

Довідка

ДТЕК Мережі - операційний холдинг в структурі енергетичного холдингу ДТЕК. Розвиває бізнес по розподілу електроенергії і експлуатації електромереж в Києві, Дніпропетровської і Донецької областях. У операційний холдинг входять ДТЕК Київські електромережі, ДТЕК Дніпровські електромережі, ДТЕК Донецькі електромережі, ДТЕК Високовольтні мережі, ДТЕК ПЕС-Энергоуголь. Підприємства обслуговують 3,6 млн клієнтів. Генеральний директор ДТЕК Мережі - Іван Гелюх. ДТЕК - стратегічний холдинг, що розвиває бізнес в енергетичній галузі. На підприємствах компанії працюють 73 тис. чоловік. Генеральний директор ДТЕК - Максим Тимченко. Підприємства ДТЕК ведуть видобуток вугілля і природного газу, роблять електроенергію на станціях теплової і поновлюваної енергетики, поставляють тепло- і електроенергію кінцевим споживачам і роблять енергосервісні послуги. Безпосереднє управління виробничими підприємствами в кожному з напрямів бізнесу здійснюють операційні компанії. Виробничі показники ДТЕК за 2017 рік: видобуток вугілля - 27,7 млн тонн, видобуток природного газу - 1 655 млн куб. метрів, виробництво (відпустка) електроенергії - 37,1 млрд кВт∙ч, з яких 637,8 млн кВт∙ч забезпечили станції поновлюваної енергетики; передача електроенергії по мережах - 43,2 млрд кВт∙ч. Входить до складу фінансово-промислової групи СКМ, акціонером якої є Ринат Ахметов. Додаткова інформація: www.dtek.com Дізнатися, які проекти соціального партнерства реалізуються в містах діяльності підприємств ДТЕК, і отримати детальний звіт про статус їх виконання ви можете на сайті http://spp-dtek.com.ua/.

Джерело: nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Нікопольці стали чемпіонами у змаганнях з настільного тенісу

Читать наступну

Закінчуються роботи з благоустрою нової алеї. ФОТО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство