Українці зможуть спостерігати місячне сяйво да Вінчі

Українці зможуть спостерігати місячне сяйво да Вінчі
Картинка к: Українці зможуть спостерігати місячне сяйво да Вінчі

У неділю, 21 травня 2023 року, в небі можна спостерігати незвичне явище — сяйво темного боку Місяця. Це астрономічне явище ще у XVI столітті описав Леонардо да Вінчі, тому його іноді називають «сяйвом да Вінчі». Сяйво да Вінчі — це ефект, коли у нас можна спостерігати не лише освітлену яскраву частину Місяця, але й його темну поверхню, яку підсвічує світло від Землі. Виглядає це так: яскравий тоненький серп Місяця і слабко освічена решта кола.

Такий ефект виникає через сонячний світ, який відбивається від поверхні Землі на Місяць. Вчені пояснюють, що відбивна здатність нашої планети в 50 разів більша, ніж у Місяця. Ми звикли спостерігати за яскравим повним Місяцем з Землі. Але якщо подивитися навпаки — з Місяця на Землю — можна побачити, що Земля виглядає в 50 разів яскравішою за повний Місяць, що ми бачимо з Землі. Тому на Місяці ніколи не буває справді темної ночі завдяки сонячному світлу, що відбивається від Землі.

Таке сяйво Місяця у XVI столітті описав Леонардо да Вінчі. Тому ефект, коли темний бік супутника слабко підсвічений називають «сяйвом да Вінчі». А ще — «попелястим сяйвом» або «старим Місяцем в обіймах нового».

Незвичне астрономічне явище можна побачити 21 травня після заходу сонця. В цей день в Києві сонце сідає о 20:47. Після цього треба шукати Місяць на західній частині неба. Яскравий серп складатиме менше 5% місячного диску, решта поверхні буде слабко підсвічена, що створить ефект сяйва.

Джерело: https://chas.news/

Читати попередню

У Нікополі шукають патронатних батьків: які умови і скільки платять

Читать наступну

5 полків ворожої піхоти, що рухаються в Енергодар

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство