Унікальну книгу про пам’ятки історії та культури Нікопольщини презентували у ДніпроОДА

Унікальну книгу про пам’ятки історії та культури Нікопольщини ...

У ДніпроОДА презентували видання пам’яток історії та культури Нікопольського району. Це вже третя книга багатотомника про об’єкти культурної спадщини області. Потім усі вони ввійдуть до єдиної всеукраїнської енциклопедії, повідомили в управлінні культури, національностей і релігій облдержадміністрації.

«Дніпропетровщина бере участь у масштабному національному проекті «Звід пам’яток історії та культури України». Це енциклопедичне видання про відомі об’єкти української культурної спадщини. Серію наукових публікацій про пам’ятки нашої області ми розпочали торік з Томаківського району. Друге видання присвячене Апостолівському району. Тепер побачила світ третя книга – про пам’ятки Нікопольщини», – зазначила начальник управління Наталія Першина.

На сторінках третього видання розповідається про 1025 об’єктів культурної спадщини Нікопольщини, серед яких – кургани, історичні будівлі та місця. Представлені розгорнуті нариси про минуле району.

Історичну, наукову та художню цінність пам’яток Нікопольського району розкривають більше 400 сторінок.

Як свідчать давні знахідки, кліматичні умови сприяли ранньому і щільному заселенню цього краю. Археологічні дослідження району розпочалися в XIX столітті і пов’язані з розкопками знаменитих скіфських курганів. Також унікальними природними пам’ятками Нікопольщини вважаються Дніпровські плавні та Шолохівський 14-метровий каскадний водоспад.

Усього побачать світ 35 видань про пам’ятки районів і міст Дніпропетровської області. Наразі триває робота над четвертою книгою, яка буде присвячена Солонянському району.

Це копітка праця багатьох науковців, яку координує обласний Центр з охорони історико-культурних цінностей.

«Нарощуємо потенціал, томи від випуску до випуску стають більш змістовними, – розказала директор Центру Лідія Голубчик. – Кожне видання унікальне. Науковці, які працюють над статтями, по крихтах збирають інформацію і дають сучасне тлумачення історичних процесів».

Незабаром всі книги будуть зібрані в багатотомну енциклопедію України. Заплановано підготувати 28 томів – по одному на кожну область.

На Дніпропетровщині майже 18 тисяч відомих пам’яток археології, історії, архітектури та містобудування. За цим показником регіон – на першому місці в Україні.

Джерело http://adm.dp.gov.ua

 

 

 

 

 

 

Читати попередню

Свято наближається. 2018-й Покров зустріне ще яскравіше

Читать наступну

Про результати діяльності міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення протягом січня-листопада 2017 року

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство