В Нікополі планується відкрити гончарну майстерню

В Нікополі планується відкрити гончарну майстерню
Картинка к: В Нікополі планується відкрити гончарну майстерню

Гончарство – одне з найдревніших ремесел України. Воно було розвинене і на території Нікопольського регіону. З метою відродження звичаїв та традицій гончарного промислу, а також підполивного розпису Нікопольщини, за підтримки міського голови Андрія Фісака та депутатського корпусу Нікопольської міської ради завершено ремонт будівлі, в якій буде розташована гончарна майстерня.

Гончарна майстерня в Нікополі розташована на проспекті Трубників, 35 А. Капітальний ремонт будівлі зроблений за кошти з місцевого бюджету. Тут повністю замінені дах, всі комунікації, електропроводка, встановлені нові вікна, стіни зовні утеплені та пофарбовані. Також передбачена доступність до приміщення людей з обмеженими фізичними можливостями. Зроблений пандус дасть їм змогу без перешкод потрапити до майстерні.

Всередині приміщення стіни покриті плиткою та миючими шпалерами. Плитка на підлозі продовжує тему гончарства, бо вона теж з елементами глини. Але при виборі плитки враховувалися не лише декор та естетика. Ця плитка не ковзає, тому ходити по ній безпечно.

В цьому класі учні будуть освоювати теоретичні знання та практичні навички. Зовсім скоро тут встановлять столи та мультимедійну дошку.

В наступному приміщенні розміститься клас, де учні зможуть самостійно реалізовувати отримані знання та навички на практиці. Тут будуть стояти три гончарні кола, електрична муфельна піч для випалу виробів з глини, а також спеціальні умивальники.

До речі, гончарна студія при Нікопольській школі мистецтв є другою в Україні, після знаменитої Опішні.

Крім класів для занять гончарним мистецтвом, в студії передбачена кімната для музею.

Всі нікопольці без вікових обмежень, тільки маючи бажання та натхнення, зможуть освоїти тут навички гончарного мистецтва та нікопольського підполивного розпису. Також ця гончарна майстерня може стати цікавим пунктом призначення туристичного маршруту вихідного дня, як для нікопольців, так і для гостей нашого міста.

Читати попередню

Нове комунальне підприємство відповідає за благоустрій парків та скверів

Читать наступну

В Нікополі запрацює геоінформаційна система

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство