Вернiсаж одного дня

Вернiсаж одного дня

Саме так називається виставка творчих робіт майстринь Нікопольщини, яка проходить з 24 травня в музеї Нікопольського технікуму Національної металургійної академії України.

Дирекція цього престижного навчального закладу особливу увагу приділяє роботі свого музею, дбає про постійне оновлення його експонатів та про те, щоб тут завжди проходили цікаві й змістовні екскурсії та виставки. Дуже приємно, що тут зберігають кращі народні традиції, тут і до сьогодні живий зв’язок поколінь. А це дуже важливо для патріотичного виховання молоді, яка вчиться цінувати й продовжувати славні традиції попередніх поколінь.

Багата на талановитих людей наша нікопольська земля. Краса людської душі проявляється в її здібностях, творчому злеті, умінні творити прекрасне. Коли приходить натхнення, творча людина творить дива у вишивці, чеканці, різьбі по дереву, в’язанні, бісерній флористиці тощо. Саме так можна охарактеризувати роботи талановитих народних майстринь Наталії Рашинської, Марини Щученко, Людмили Позднякової, Валентини Цикової, Наталії Фурсової, Юлії Мажари, Ірини Криворучко, Алли Павлюк, Олександри Кваші, які представили свої роботи на виставку. Результати роботи їх творчих рук можна порівняти з музикою, яка дарує радість усім, хто нею насолоджується. Кожна їхня робота відзначається безмежною фантазією, колоритом. Їхні роботи – це скарбниця вірувань і звичаїв нашого народу, обрядів і духовних прагнень.

Студенти з цікавістю дізналися, що українці наділяли одяг, вишитий хрестиком, магічною силою. Вишивали на рукавах, на грудях, на шиї і вірили, що це є оберегом. В українській вишивці знаходять відображення думки і настрої людини, краса довкілля, її мрійливі сподівання на кращу долю, людські вірування.

Виготовлені різьбярами чудові вироби вважаються не лише прекрасними сувенірами, а й своєрідними талісманами, що приносять удачу в справах, благополуччя в родині й гармонію в душі.

Сучасні рукодільниці не тільки успішно прикрашають одяг бісером. Широкою популярністю користується вишивка картин бісером, на яких зображено квіти, птахи і тварини.

Від такої прекрасної й повчальної вистаки в захопленні всі студенти технікуму. І приємно, що її відвідали й десятки студентів інших навчальних закладів міста.

Олександр Палець

Джерело http://vizit.venal.com.ua

Читати попередню

Раненый командир заставы до последнего руководил боем

Читать наступну

Морг - не место для торга?

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство