Джерело поблизу Марганця

Джерело поблизу Марганця
Картинка к: Джерело поблизу Марганця

Поблизу Марганця, в місці, де в XVI сторіччі знаходилась Буцько-Томаківска Запорозька Січ, теж існує джерело з водою, яка вважається цілющою. За переказами, вода в джерелі зазвичай була насичена йодом й мінералами настільки, що використовувалась як антисептик – поранені в боях козаки лікувалися цією водичкою, прикладаючи змочені в джерелі пов’язки до ран.

Протягом довгих років джерело вважалося зниклим. А кілька років тому віднайшов це диво сучасний козак, отаман Островського куреня Микола Яловий. Тоді, за давньою козацькою традицією, було вирішено встановити на цьому місці православний хрест, а поруч з ним обладнати бювет природного водного джерела. В 2011 році ця мрія здійснилася: біля хреста Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки козаків – можна напитися води з питного фонтанчика.

Цілющі властивості цієї води – не вигадка: вони сертифіковані лабораторією Інституту охорони здоров’я, Академії гастроентерології та Київським інститутом криміналістики. Встановлено, що мінеральна вода «Цілюща» має позитивний вплив на пацієнтів з гастроентерологічними і патологічними відхиленнями та розладами.

Як дістатись?

Джерело розташоване на відстані 15–17 км від Нікополя. Рухатися треба через селище Червоногригорівка дамбою в напрямку Марганцю – до селища Острів. Прямого маршрутного сполучення з цілющим джерелом, на жаль, немає.

Читати попередню

Нечаєва (Гегелина) Могила

Читать наступну

Борисівське цілюще джерело

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство